نمایشگاه؛ فرصتی برای تولید کنندگان داخلی حوزه چاپ

  0
  12
  چاپ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی ماشین آلات وابسته در آذر ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در این نمایشگاه فعالان این حوزه حضور بهم رساندند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر پرداختند. این نمایشگاه محلی بود برای دیدار و تبادل اطلاعات میان فعالان این حوزه، رضا جهانیان یکی از شرکت کنندگان نمایشگاه است و بیست و سومین دور حضور در نمایشگاه را تجربه می کند.

  رضا جهانیان، مدیرعامل ماشین‌سازی مهندس جهانیان درباره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی گفت: از سال ۷۶ هرسال در این نمایشگاه حضور داریم و امسال بیست و سومین حضور را پشت سر می‌گذاریم.
  با افزایش نرخ ارز و مسائل و مشکلاتی که برای کشور پیش آمده، فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد شده است، بنابراین شرکت‌کنندگان این دوره بیشتر از مجموعه‌های داخلی بودند که محصولاتشان را به‌روز کرده و توانسته‌اند بازار بهتری را ایجاد کنند، این مورد باعث شد ما (تولیدکنندگان داخلی) در رقابت با دیگر کشورهای خارجی به‌خصوص کشور چین حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  به گفته جهانیان، اداره نمایشگاه در ۲۳ سالی که در آن حضور داشته، تقریباً مشابه هم بوده است و هیچ تفاوت مثبتی در آن دیده نمی‌شود.

  چای خالی اینترنت در نمایشگاه چاپ و بسته بندی

   

  وی افزود: نمایشگاه‌های خارجی چون نمایشگاه‌های کشور چین و نمایشگاه‌های اروپایی از امکانات روز دنیا استفاده می‌کنند، همچنین تبلیغات و خدمات اینترنتی بهتری دارند ولی متأسفانه این مورد در نمایشگاه ما مغفول مانده است و دوستان برگزارکننده تنها جنبه مالی برپایی نمایشگاه را در نظر می‌گیرند تا اینکه نمایشگاه را با شرایط و کیفیت بهتری ارائه کنند.

  مدیرعامل ماشین‌سازی مهندس جهانیان ادامه داد: چند سالی است که نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شهر آفتاب به گونه‌ای با این نمایشگاه رقابت پیدا کرده است، این درست است که ما در دوره‌ی اخیر نمایشگاه شهر آفتاب با مشکلاتی مواجه شدیم ولی باز هم معتقدم که آن‌ها امکانات و سرویس‌های بهتری را به نسبت این نمایشگاه ارائه کردند.

  با اینکه مرکز نمایشگاه سئول بزرگ‌تر است و دستشان برای ارائه‌ی خدمات بازتر است ولی تاکنون تلاشی برای این مهم انجام نگرفته است.

  حوزه چاپ پتانسیل های فراوانی برای اشتغال زایی دارد. این حوزه می تواند در شکوفایی اقتصادی مملکت نقش مهمی ایفا کند اما نیاز به توجه و رسیدگی دولت و مسئولان دارد.

  برگزاری این نمایشگاه ها می تواند به فعالان این حوزه کمک کند تا نقاط قوت و ضعف این صنعت را بهتر بشناسند، با یکدیگر تعامل برقرار کنند و علاوه بر رقابت سازنده، استانداردهای جهانی صنعت چاپ را بالا ببرند.
  بیشتر بخوانید:
  لزوم توجه به طراحی در صنعت چاپ

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده − یک =