صنعت درخشان چاپ در ایران

  0
  20
  چاپ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی ماشین آلات وابسته در آذر ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در این آوردگاه  فعالان این حوزه حضور بهم رساندند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر پرداختند. این آوردگاه  محلی بود برای دیدار و تبادل اطلاعات میان فعالان این حوزه، علی اکبر ابراهیمی یکی از فعالانی است که در این حوزه فعالیت می کند، وی آینده روشنی را برای این صنعت مادر در ایران پیش بینی می کند.

  علی‌اکبر ابراهیمی، معاون دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صنعت چاپ کشورمان ظرفیت و قابلیت‌های بسیاری دارد و من آرزوی توسعه هرچه بیشتر ناوگان این صنعت را دارم.

  ابراهیمی ادامه داد: امسال هم مانند سا‌ل‌های گذشته توفیق شرکت در نمایشگاه را داشتم این نمایشگاه نشان از همت و حمیت همه عزیزان بوده و بسیار منظم و عالی برگزار شد.

  وی افزود: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه بسیار عمیق و قابل توجهی به مبحث بسته‌بندی داریم و بسیار خوشحالیم که در این نمایشگاه توان تولید کشور در بخش بسته‌بندی به نمایش گذاشته شد.

  ایران در حوزه چاپ در مقام یک منطقه

  معاون دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه بیست و ششم بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور می‌توانیم از واردات کلیه محصولات چاپی جلوگیری کنیم و این خود نشان از برجسته بودن صنعت چاپ ایران در منطقه دارد. با توجه به بازدیدی که از این نمایشگاه داشتم می‌توانم به جرأت بگویم که توان تولید داخل ما دراین صنعت و بسته‌بندی خیلی بالاتر از کشورهای منطقه است.

  وی خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد توسعه هر چه بیشتر این صنعت در رابطه با تکنولوژی و تجهیزات باشیم و از ماشین‌آلات مدرن به روز برخوردار شویم تا در نهایت از همه نظر در زمینه‌ی تولیدات محصولات چاپی و بسته‌بندی به خودکفایی برسیم.

  این حوزه  پتانسیل های فراوانی برای اشتغال زایی دارد. این حوزه می تواند در شکوفایی اقتصادی مملکت نقش مهمی ایفا کند اما نیاز به توجه و رسیدگی دولت و مسئولان دارد.

  برگزاری این نمایشگاه ها می تواند به فعالان این حوزه کمک کند تا نقاط قوت و ضعف این صنعت را بهتر بشناسند، با یکدیگر تعامل برقرار کنند و علاوه بر رقابت سازنده، استانداردهای جهانی را بالا ببرند.

  بیشتر بخوانید:

  حضور قدرتمند چین در نمایشگاه 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 − سیزده =