تامین 90 درصد نیازهای صنایع با توانمندی های صنعت چاپ

  گفت و گو با بیژن نوباوه وطن نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

  0
  50
  صنعت چاپ

  نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: موارد بسیار مثبتی از توانمندی های صنعت چاپ را در نمایشگاه مشاهده کردم و به طور قطع بیش از ۹۰ درصد نیازهای داخلی در بخش محصولات چاپی را می توان در کشور و با صنایع وطنی تامین کرد

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  روابط عمومی نمایشگاه چاپ و بسته بندی؛ بیژن نوباوه وطن نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی گفت:این بار در بازدید از نمایشگاه چاپ سعی داشتیم با دید فنی تری بنگریم تا مشکلات و میزان رشد این صنعت را بررسی کرده و ببینیم تا چه اندازه صنعت چاپ و بسته بندی داخلی می تواند کشور را از واردات محصولات چاپی مشابه بی‌ نیاز کند.

  وی در ادامه بیان کرد: موارد بسیار مثبتی از توانمندی های صنعت چاپ را در نمایشگاه مشاهده کردم و به طور قطع بیش از ۹۰ درصد نیازهای داخلی در بخش محصولات چاپی را می توان در کشور و با صنایع وطنی تامین کرد البته مشکلاتی نیز وجود دارد که با یک برنامه ریزی به ویژه در بخش محتوایی می توان تا حدود زیادی می توان آنها را برطرف کرد. چرا که این صنعت همانند گذرگاهی بین دو وزارتخانه صمت و فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

  نوباوه وطن توضیح داد: در واقع بخش های محتوایی صنعت چاپ به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش های سخت افزاری و تامین مواد اولیه به وزارت صمت مرتبط است. به نظر میرسد مجلس می تواند برای رفع مشکلات، مابین این دو وزارتخانه تعامل و ارتباط دو سویه ای ایجاد کند.

  نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه برخی مسئولان وزارت ارشاد از اطلاعات لازم در خصوص صنعت چاپ برخوردار نیستند. از این رو وقتی با مسائل مربوط به صنایع روبرو می‌شویم، مشاهده می شود که در بدنه وزارتخانه نسبت به درک فنی و کارشناسی شده مشکلات، نقصان وجود دارد.

  وی گفت: باید از طریق روابط عمومی های صنایع و اتحادیه ها راهکارها و مشکلات به وزارتخانه های مرتبط انعکاس داده شود. من فکر می کنم بسیاری از مشکلات در کشور ما به دلیل عدم اطلاع کامل از مشکلات و راهکارها برای توسعه است که البته اطلاع رسانی دقیق از مشکلات و راهکارها می تواند نقش بسزایی در رفع مسائل داشته باشد.

  صنعت چاپ

  صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − 10 =