ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک

  اطلاعیه مهم اتحادیه چاپخانه‌ دارن برای واردکنندگان

  0
  121
  چاپخانه‌داران تهران

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران از حل مشکلات ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک خبر داد.

  احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران طی گفت‌ و گوی خود با خبرنگار چاپ و نشر آنلاین بیان داشت: این روزها به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم های موجود، صنعت چاپ کشور دچار مشکلات فراوانی شده است؛ یکی از این مشکلات کمبود مواد اولیه و نبود ماشین آلات به ‌روز برای فعالان این حوزه است، در همین زمینه مواد اولیه وارداتی و ماشین های مورد نیاز این صنعت مدت ها است که در گمرک بلاتکلیف باقی مانده است. اتحادیه چاپخانه داران تهران نیز در همین زمینه مکاتبات بسیاری با مسئولان مربوط به این حوزه انجام داده است.

   وی در همین رابطه توضیح داد: ما پیرو این مشکل از چند وقت پیش در این زمینه رایزنی هایی را با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتاق بازرگانی انجام داده ایم که می توانم پیرو آنها با اطمینان خاطر بگویم که مشکلات ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک به احتمال 90 درصد حل خواهد شد.

  ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک

  مشکلات ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک به احتمال 90 درصد حل خواهد شد

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در پایان با اشاره به مشکلات عدیده ای که صنعت چاپ به خاطر کمبود مواد اولیه و نبود ماشین آلات مدرن چاپ متحمل شده است، گفت: ما تمام تلاش خود را در این راستا به انجام رسانده ایم و بنا شده که به صورت عملی لیستی از مواد و ماشین آلات مانده در گمرک تهیه کنیم و از همین رو لازم دانستیم تا این مهم را هر چه زودتر به اطلاع واردکنندگان محترم این صنف برسانیم.

  وی در خصوص ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک افزود: بنده بدین وسیله از تمام واردکنندگان و چاپخانه دارانی که مواد اولیه و ماشین های چاپ وارداتی شان در گمرک باقی مانده و ترخیص نشده است خواهش می کنم تا با در دست داشتن مستندات به اتحادیه چاپخانه داران تهران رجوع کنند تا پس از برآوردهای اولیه بتوانیم برای حل کردن مشکلات آنان اقدامات لازم را به انجام برسانیم.

  بیشتر بخوانید: آغاز به کار هیئت‌ مدیره جدید اتحادیه چاپخانه داران تهران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + یازده =