مجمع عمومی عادی نوبت دوم شرکت تعاونی لیتوگراف تهران برگزار شد

  0
  45
  شركت تعاونی لیتوگراف

  مجمع عمومی عادی نوبت دوم شرکت تعاونی لیتوگراف ، مهر و پلاک و چاپ اسکرین، عصر یکشنبه ۱۷ آذرماه با حضور نماینده اتاق تعاون و ۷۰ عضو و سهامدار از شرکت تعاونی در هتل باباطاهر (مرمر سابق) واقع در خیابان سپهبد قرنی برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، در ابتدای این جلسه گزارش هیئت‌مدیره توسط احمد قرنلی، رئیس هیئت مدیره قرائت شد. وی در این گزارش به اهمیت زینک و مشکلات آن اشاره کرد و گفت: هیئت‌مدیره برای اداره تعاونی، حفظ و حراست از اموال، دارایی و سهام شرکت تعاونی با رعایت قانون و اساسنامه جلسات متعدد و منظمی داشته و برای ارتقا و حفظ تعاونی تصمیماتی را اتخاذ کرده است.

  وی افزود: یکی از اصلی‌ترین وظایف شرکت تعاونی تهیه و توزیع زینک و مواد اولیه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت و در حد توان کنترل قیمت بازار بوده است. در ادامه تحریم های ناعادلانه و ایجاد مشکلات ارزی برای کشور در سال ۹۷ و کاهش ارزش پول ملی، شرکت تعاونی برای واردات زینک دچار مشکل شد ولی با همت و تلاش، پیگیر تامین مهمترین کالای مصرفی (زینک) بودیم. پس از رفع فراز و فرودهای بسیار شرکت تعاونی موفق به واردات یک میلیون یورو زینک با ارز دولتی شد و برنامه هایی برای توزیع زینک بین سهامداران شرکت تعاونی لیتوگراف داشتیم، نهایتا طبق قانون و اخذ تعهدنامه کتبی از تعاونی، توزیع زینک باید فقط توسط نامه های وزارت فرهنگ و ارشاد بین همکاران و اصحاب صنعت چاپ، مطبوعات و ناشران در سراسر کشور توزیع شود.

  گفتنی است که تعاونی لیتوگرافان تهران از سال ۱۳۶۰ تاسیس شده است و اکنون ۲۸۶ نفر (با ۲۰ نفر افزایش نسبت به قبل) در این تعاونی عضویت دارند.

  در ادامه این نشست، غلامرضا شجاع، عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی لیتوگراف ضمن ارائه گزارش عملکرد مالی سال ۱۳۹۷ شرکت تعاونی اظهارکرد: سرمایه شرکت تعاونی تا پایان سال ۹۷، ۱۷۸۴۳۸۳۰۰۰۰ ریال بوده است که افزایش ۲۷ درصدی را شاهد بوده ایم. کل هزینه های اداری، مالی و استهلاک مبلغ ۳۷۶۴۸۷۶۳۳۳ ریال بوده که فقط حدود ۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

  وی تاکید کرد: شرکت تعاونی لیتوگراف در سال ۹۷ با توجه به افزایش کلیه هزینه ها و پوشش اندوخته های قانونی ۲۰۳۵۲۵۰۶۶۴ ریال سود ویژه داشته است.

  در ادامه سید محمد سید میر بازرس شرکت تعاونی لیتوگراف به ارائه گزارش مالی خود پرداخت و گفت: به لطف خداوند و تلاش پرسنل شرکت تعاونی، سال مالی ۹۷، سالی پر رونق و با سوددهی معقول و البته در حد توان مالی شرکت تعاونی بوده و دلیل آن افزایش قیمت ملزومات لیتوگرافی از جمله زینک در بازار آزاد و خرید بالای سهامداران از شرکت تعاونی است و عملکرد مالی تعاونی از همه جهات قانونی و تایید شده است.

  شایان ذکر است؛ در این جلسه ضمن تصویب شش پیشنهاد مالی و اقتصادی، تصمیم درباره بودجه سال جاری ۱۳۹۸، طرح و ارائه تغییرات اعضا و سرمایه، تصویب اصلاحات آیین نامه داخلی شرکت تعاونی و پرداخت پاداش به هیئت‌مدیره و بازرس نیز به شور و مشورت گذاشته و همچنین گزارش کمک‌های تعاونی به زلزله‌زدگان و سیل‎زدگان نیز ارائه شد.

  احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگراف با اشاره به وحدت و همدلی در صنف چاپ گفت: اگر همگی به صورت ید واحده باشیم می‌توانیم فعالیت‌های بزرگی را به سرانجام برسانیم، دیگر لیتوگرافان و چاپخانه‌داران از هم جدا نیستند و همگی عضوی از صنعت چاپ هستیم اگر همه با هم همدل باشیم می‌توانیم حقمان را به درستی بگیریم و این وحدت رویه را در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی به وضوح نشان دادیم که صنعت چاپ کشور همه با هم یک دل و یک صدا شده است.

  و در نهایت به منظور انتخاب بازرس اصلی و علی البدل جدید این شرکت تعاونی پس از معرفی اجمالی کاندیدا، رأی‌گیری صورت گرفت که براساس آرای اخذ شده سید محمد سید میر با ۴۴ رأی به عنوان بازرس اصلی و مهدی وفاجو با ۸ رأی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

  شرکت تعاونی لیتوگراف

  شرکت تعاونی لیتوگراف

  شرکت تعائنی لیتوگرافانشرکت تعائنی لیتوگرافان

  شرکت تعائنی لیتوگرافان

   

  بیشتر بخوانید: تعامل چاپ و کمیسیون اقتصادی مجلس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده + نوزده =