جزئيات آتش ‌سوزی چاپخانه دالاهو از زبان مدیر آن

  0
  96
  چاپخانه دالاهو

  در حادثه آتش ‌سوزی چاپخانه دالاهو كه عصر روز گذشته رخ داد، بيش از دو ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان خسارت به دستگاه ‌ها و تجهيزات اين واحد چاپی وارد شده ‌است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ عبدالله براتي، مدير چاپخانه دالاهو در گفت ‌و‌ گو با ايبنا، با اشاره به چگونگي رخداد حادثه آتش‌ سوزي عصر سه‌شنبه ١٦ دي، توضيح داد: در چاپخانه معمولا با الكل، نفت و بنزين كار مي ‌كنيم و هميشه بعد از چاپ، چند فرم كتاب بايد لاستيک دستگاه را بشوريم تا تميز شود و براي چاپ ‌هاي بعدي مشكلي ايجاد نشود.

  وي افزود: كارگر چاپخانه مشغول تميز كردن لاستيک ماشين بود كه به ناگاه دستگاه آتش مي‌ گيرد و كل فضا به‌ دليل وجود الكل مشتعل مي‌ شود و آتش به دستگاه برش هم سرايت مي‌ كند و به‌علت گسترش آتش‌ سوزي تا زماني كه آتش‌ نشان‌ ها برسند فقط اسكلت ماشين‌ ها باقي ماند.

  بیشتر بخوانید: خسارت مالی بسیار از وقوع آتش سوزی در یک چاپخانه

  براتي با اشاره به ماشين‌ هاي موجود در چاپخانه گفت: يک دستگاه افست دو ورقي هايدلبرگ سال ١٩٩٦ به همراه يک دستگاه برش هايدلبرگ داشتيم كه خوشبختانه هر دو دستگاه بيمه بودند.

  چاپخانه دالاهووي با اشاره به ميزان خسارت وارد شده به چاپخانه عنوان كرد: دستگاه افست اكنون در بازار حدود ٨٠٠ ميليون تومان قيمت دارد كه بيمه فقط خسارت ٥٠٠ ميليون تومان آن را تقبل كرده ‌است و دستگاه برش نيز مجددا بايد خريداري شود که قيمت آن را نمي‌ دانم.

  براتي با بيان اينكه چاپخانه دالاهو از سال ١٣٨٠ فعاليت خود را آغاز كرده‌است، ادامه داد: خوشبختانه قرار است بيمه خسارت دستگاه‌ ها را پرداخت كند اما خسارت كاغذها و زينک‌ هاي مشترياني كه براي چاپ كتاب پيش ما امانت بود باقي‌ مانده و ارزيابي اوليه مبلغي حدود يک ميليارد تومان است.

  به گفته مدیر چاپخانه دالاهو، چهار كارگر در اين چاپخانه فعاليت مي ‌كنند و علاوه بر خسارت دستگاه‌ها، با توجه به استيجاري بودن ملک بايد هزينه بازسازي ملک نيز به مالک پرداخت شود.

  چاپخانه دالاهوبراتي در پايان با اشاره به وضعيت مبهم آينده كاري خود گفت: از ابتداي سال به‌ دليل بيماري كرونا وضعيت كسب ‌و‌ كار دچار ركود شده‌است و به ‌دنبال وقوع آتش ‌سوزی، وضعيت روشني پيش روي خود نمی ‌بینیم و نمي ‌دانم بايد دوباره از كجا فعاليتم را آغاز كنم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 − 5 =