ناوگان چاپی استان همدان نیازمند به‌روزرسانی و بازسازی

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ همدان

  0
  15
  استان همدان

  کارشناس چاپ استان همدان گفت: ناوگان چاپی استان همدان نیازمند بازسازی و نوسازی است تا بتواند نیازهای چاپی استان را به‌طور کامل و در خود استان انجام بدهد.

  استان همدانبهرام رجبی، کارشناس چاپ استان همدان درباره وضعیت چاپ استان به چاپ و نشر گفت: استان همدان نسبت به استان ‌های غربی کشور وضعیت بهتری دارد. واحدهای چاپی استان می‌ توانند کارهای چاپی مطبوعات شهرهای غربی کشور را انجام بدهند و در زمینه‌ی چاپ کتاب و صحافی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. چاپخانه‌های این استان می‌توانند کلیه کارهای مختلف در حوزه صنعت، فرهنگ، تبلیغات و مطبوعات را به شکل قابل قبولی انجام دهند.

  وی همچنین در ادامه افزود: ناوگان چاپی استان همدان نیازمند بازسازی و نوسازی است تا بتواند نیازهای چاپی استان را به‌طور کامل و در خود استان انجام بدهد. یکسری از کارهای چاپی استان به قم و تهران سپرده می‌شود که بخشی به علت هزینه‌های کمتر است و بخشی نیز به‌این‌علت است که انجام یکسری کارهای چاپی نیازمند ماشین‌های به‌روز و جدیدی است که چاپخانه‌های این استان به آن‌ها مجهز نیستند.

  کارشناس چاپ استان همدان بیان کرد: واحدهای چاپی استان نیازمند حمایت هستند و اگر دولت بتواند تسهیلات و حمایت‌های لازم را برای آن‌ها ایجاد کند می‌توانند در آینده وضعیت خوبی داشته باشند.

  رجبی در پایان گفت: برای هر چه بهتر کردن وضعیت چاپی استان باید چندین نکته را در نظر گرفت، در قدم نخست باید پرسنل‌های چاپی آموزش‌های لازم را برای تکمیل دانش چاپی ببینند. در گامی بعدی و برای ارتقا صنعت چاپ این استان نیز باید دستگاه‌های چاپ حتماً به‌روز شوند و در پایان مدیران مسئول واحدهای چاپی باید به روش‌های نوین بازاریابی برای ارتقا واحدهای بازرگانی خود توجه کنند.

  بیشتر بخوانید: تشکیل اتحادیه چاپخانه داران استان همدان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده − 6 =