حذف ممنوعیت واردات دستگاه های چاپ زیر 10 سال نهایی می شود

  گفت و گو با بهمن پورمند، نائب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  46
  دستگاه های چاپ زیر 10 سال

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران از مذاکره برای برداشته شدن ممنوعیت واردات دستگاه های چاپ زیر 10 سال به کشور خبر داد و گفت:‌ فردا در دیدار با معاون وزیر این موضوع نهایی می ‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ بهمن پورمند، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران، در گفت ‌و گو با تسنیم از مذاکره برای دریافت تسهیلات با نرخ سود چهار درصد برای آسیب‌ دیدگان صنوف مختلف از کرونا خبر داد و گفت: در جلساتی که با آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، داشتیم درباره این موضوع مذاکره کردیم و قرار شد برای صنوف آسیب‌ دیده از کرونا تسهیلات با نرخ سود چهار درصد در نظر گرفته شود.

  وی ادامه داد: صنعت چاپ یکی از صنایع آسیب‌ دیده از کرونا است. با وجود اینکه مدت ‌ها است از تعطیلی ‌های طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی می‌ گذرد، اما نبود سفارشات و کاهش فعالیت در بخشی از بدنه این صنعت مانند چاپ و انتشار کتاب و حوزه ‌های غیر از بسته ‌بندی،‌ بسیار دیده می ‌شود.

  دستگاه های چاپ زیر 10 سال

  پورمند تصریح کرد: چاپخانه‌ های بسیاری یا تعطیل شده‌ یا با یک سوم ظرفیت خود فعالیت می‌ کنند؛ البته تاکنون تغییر کاربری‌ ها یا تعطیلی ‌های دائمی به ما گزارش نشده است اما این به معنای نبود آن نیست.

  وی همچنین از مذاکره برای برداشته شدن ممنوعیت واردات و معافیت گمرکی ماشین‌آلات صحافی و دستگاه های چاپ زیر 10 سال به کشور خبر داد و گفت: مذاکرات حذف ممنوعیت واردات و معافیت گمرکی دستگاه های چاپ زیر 10 سال به نتیجه رسیده است و ما برای نهایی شدن آن فردا، جلسه‌ ای با نماینده وزیر صنعت خواهیم داشت.

  بیشتر بخوانید: لغو دریافت عوارض گمرک ماشین های چاپی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه + 3 =