رونق چاپ خراسان رضوی زمینه ساز‌ شکوفایی اقتصاد کشور

  گفت و گو با امیر حسین پیشان، کارشناس مسئول چاپ استان‌ ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  34
  خراسان رضوی

  کارشناس مسئول چاپ استان‌ ها در وزارت ارشاد گفت: موقعیت کنونی چاپ خراسان رضوی با توجه به شرایط جغرافیایی و داشتن مرز مشترک با کشورهای افغانستان و ترکمنستان و موقعیت گردشگری، بسیار پر رونق است.

  امیر حسین پیشان، کارشناس مسئول چاپ استان‌ ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت چاپ خراسان رضوی به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: موقعیت کنونی چاپ استان خراسان رضوی با توجه به شرایط جغرافیایی و داشتن مرز مشترک با کشورهای افغانستان و ترکمنستان و موقعیت گردشگری، بسیار پر رونق است.

  پیشان افزود: این استان از نظر مذهبی و امکانات توریستی همواره حائز اهمیت بوده و هست. استان خراسان رضوی به دلیل صنعتی و تجاری بودنش همواره سود فراوانی عاید کشور کرده و به این ترتیب زمینه‌ های شکوفایی اقتصادی کشور را نیز فراهم کرده است.

  وی همچنین در ادامه بیان داشت: صنعت چاپ استان خراسان به دلایل ذکر شده ظرفیت‌ های بسیار بالایی برای شکوفایی دارد. چاپخانه‌ های مجهز استان خراسان رضوی با دستگاه‌ های مجهز و نیروی انسانی ماهر، این استان را در رده ‌های نخست حوزه چاپ کشور قرار داده است.

  پیشان در ادامه بیان کرد: با این حال با وجود ظرفیت ‌های بالایی که در استان خراسان رضوی در حوزه صنعت چاپ وجود دارد، چاپخانه ‌های این استان کماکان نیازمند به ‌روزرسانی هستند. استفاده از ماشین ‌آلات جدید و به ‌روز کردن تجهیزات چاپخانه ‌ها از جمله مواردی است که باید مدام مدنظر چاپخانه‌داران قرار بگیرد. در این بین دولت باید از چاپخانه‌ های کوچک حمایت ‌های لازم را به عمل آورد.

  وی در ادامه از برگزاری دوره‌ های چاپی در استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: دوره ‌های متنوعی برای آموزش متدهای پیشرفته حوزه چاپ در دانشگاه ‌های این استان برگزار شده است.

  کارشناس مسئول چاپ استان‌ ها بیان داشت: استان خراسان رضوی به دلیل هم‌جواری با همسایگان شرقی ایران از توان بالایی برای صادرات محصولات چاپی برخوردار است و همواره سفارشات بالایی از افغانستان و ترکمنستان داشته و کمک‌ های فراوانی در خصوص ارزآوری به کشور کرده است.

  وی در پایان افزود: در حال حاضر کشور با مشکلات زیادی دست به گریبان است و این مربوط به تمامی اقصی نقاط کشور است اما با مدیریت صحیح و استفاده کامل از ظرفیت‌ ها می ‌توان در این استان تهدیدها را به فرصت‌ تبدیل کرد.

  بیشتر بخوانید: معرفی اعضای جدید هیئت‌مدیره اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده + پنج =