صد چهره ماندگار صنعت چاپ ایران

  0
  37
  محصولات پتروشیمی تولید داخل

  غلامرضا شجاع از برگزاری همایش چهره ماندگار صنعت چاپ ایران خبر داد و بیان داشت: ۱۰۰ چهره ماندگار این صنعت معرفی خواهند شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم: غلامرضا شجاع، فعال صنعت چاپ، از برگزاری جشنواره چهره های ماندگار صنعت چاپ خبر داد و گفت: عده‌ای از فعالان صنعت چاپ در ایران بر آن شده‌اند تا با توجه به توانمندی‌های صنعت،‌ چاپ‌، بسته‌بندی و صنایع سلولزی وابسته به چاپ در کشور از 100 چهره تاثیرگذار این صنعت در صد سال اخیر تجلیل کنند. این چهره‌ها هم می‌توانند شامل افراد حقیقی باشند و هم می‌توانند شامل نهادها و چاپخانه‌ها باشند.

  شجاع در ادامه افزود: هیئت امنایی متشکل از بزرگان و فعالان صنعت چاپ اقدام به تنظیم فهرستی شامل نوآوران،‌ کارآفرینان،‌ پیشکسوتان و… که در صنعت چاپ تأثیرگذار بودند،‌ اشتغال‌زایی کردند،‌ خدمات ارزنده داشته‌اند و… تهیه کرده‌اند که بر اساس این فهرست 100 نفر ار چهره‌های ماندگار معرفی خواهند شد.

  وی با بیان این مطلب که برای هر چهره ماندگار یک فیلم تهیه خواهد شد،‌ گفت: ما هنوز به فهرست نهایی 100 نفره نرسیده‌ایم اما برای 90 نفر از چهره های ماندگار انتخاب شده فیلم تهیه شده است. این فیلم‌ها به کارگردانی محمد رسولی از کارگردانان با سابقه کشور تهیه شده‌اند.

  وی با اشاره به تشکیل هیئت امنا بیان داشت:‌ از 40 نفر از نخبگان صنعت چاپ برای به دست آوردن این فهرست دعوت به عمل آمده و قرار است بعد از بررسی به فهرست نهایی دست یابیم. این هیئت امنا عبارتند از اسکندر خمسه‌پور،‌  محمدعلی انصاری‌پور، علی مغانی‌، سعید حاجیلو،‌ داوود مهرعلیان،‌ علی طارمی،‌ داود شایسته‌خصلت،‌ مهرداد نباتچیان‌، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران،‌ محمود نام‌آور،‌ علی‌قلی اعظمی،‌ رضا منصوری‌، علی پیش‌‌علی  و بنده اعضای این هیئت امنا هستیم. مرحوم غلامرضا سحاب نیز عضو این هیئت امنا بودند.

  وی از برگزاری مراسم تجلیل ازچهره ماندگار صنعت چاپ در آینده نزدیک خبر داد و افزود:‌ قصد داشتیم مراسم را 28 مرداد برگزار کنیم،‌ اما با توجه به قرمز شدن وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا مراسم به تعویق افتاد و زمانی که وضعیت سفید شود‌، مراسم را در سالن همایش‌های صدا و سیما یا سالن اجلاس سران برگزار خواهیم کرد. 15 چاپخانه بزرگ کشور حمایت مالی این همایش را بر عهده گرفته‌اند.

  بیشتر بخوانید:

  نفس‌ های صنعت چاپ به شماره افتاده!

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هشت + 5 =