تامین نیاز لیتوگرافان با حمایت اتاق اصناف و تسهیلات دولتی

  0
  42
  طرح ترافیک

  غلامرضا شجاع از اعلام فهرست مواد اولیه مورد نیاز پنج رسته اتحادیه لیتوگرافان به کارگروه حمایت از تولید در اتاق اصناف تهران خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، غلامرضا شجاع؛ مدیرعامل شرکت تعاونی و عضو هیئت مدیره اتحادیه لیتوگرافان در گفت‌ و گو با ایبنا، با اشاره به شرایط سخت اقتصادی صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ در ماه ‌های اخیر گفت: در این ماه ‌ها موج گرانی مواد اولیه به شکل گسترده‌ ای صنعت چاپ را فراگرفته است و شاهد افزایش قیمت‌ کالاهای مصرفی مورد نیاز دست ‌اندرکاران این حوزه به‌صورت لجام گسیخته هستیم.

  وی ادامه داد: اگر چه اجناسی که امروز فروخته می ‌شوند حداقل از سه ماه قبل در انبارها قرار داشتند اما به‌دنبال افزایش قیمت نرخ ارز، به قیمت روز فروخته می ‌شوند و این موضوع مشکلات زیادی برای همکاران ما در صنف ایجاد کرده است.

   شجاع با اشاره به اقداماتی که اتاق اصناف تهران در دستور کار دارد، عنوان کرد: کارگروه حمایت از تولید در اتاق اصناف تشکیل شده و قرار است فهرست مواد اولیه مورد نیاز اصناف از جمله صنعت چاپ به دولت ابلاغ شود و من نیز به نمایندگی از اتحادیه و شرکت تعاونی لیتوگرافان در این کارگروه عضویت دارم.

   شجاع با بیان اینکه در این زمینه، مواد اولیه مورد نیاز پنج رسته تحت پوشش اتحادیه لیتوگرافان به این کارگروه ارائه شده‌است، گفت: این رسته ‌ها شامل لیتوگرافی ‌ها، گراورسازی، مهر و پلاک، چاپ سیلک اسکرین و چاپ دیجیتال ‌هستند که هر یک از آن ‌ها را به همراه شماره تعرفه و میزان مصرف سالانه آن ‌ها، اعلام کردم.

   وی تاکید کرد: رسته لیتوگرافان یکی از این بخش‌ ها بود که سالانه حدود ۴ میلیون مترمربع خدمات در تولید محصولات چاپی دارد. از آنجایی که در تولید محصولات چاپی بیش از ۸۵ درصد تمام محصولات چاپ نیازمند زینک هستند، دریافت این کالا را خواستار شدیم و در کنار آن نیاز به داروی ظهور و ثبوت زینک، لوازم یدکی دستگاه‌ های پلیت‌ستر، فیلم لیتوگرافی و کاغذ A4، A3 و A5  برای نمونه ‌گیری و پرینت را نیز اعلام کردیم.

   شجاع با اشاره به رسته گراورسازی و مهر و پلاک یادآور شد: فعالان گراورسازی نیز به کلیشه فلزی و روغن ترو مخصوص گراورسازی و فعالان مهر و پلاک به کلیشه ژلاتینی، تیغ مویی برش فلز و دستگاه کوچک پرینتر مهر نیاز دارند.

   وی همچنین درباره اقلام مورد نیاز فعالان رسته چاپ سیلک اسکرین نیز توضیح داد: در رسته چاپ سیلک اسکرین، اکثر مرکب‌ های مرغوب وارداتی هستند که حدود ۵۵ درصد را شامل می ‌شوند. این در‌ حالی است که تنها ۴۵ درصد این مرکب در داخل تولید می ‌شود و یکی از اقلام پرمصرف این رسته به‌شمار می ‌آید. در کنار آن نورد یا لاستیک کارتک، توری صددرصد و انواع پی‌وی‌سی پشت چسب‌دار مورد نیاز این رسته است.

   به‌گفته شجاع، در رسته چاپ دیجیتال نیز کاغذ تحریر و تونر دولوپر از جمله مواد مصرفی مورد نیز این صنف است که سالانه مصرف بالایی دارد.

  وی در پایان اظهار امیدواری کرد که این اقلام و مواد مورد نیاز لیتوگرافان با حمایت اتاق اصناف و با تسهیلات دولت در اختیار همکاران و فعالان این صنف قرار می گیرد.

  بیشتر بخوانید: صنعت چاپ خراسان رضوی؛ پیش به سوی آینده ای روشن

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − 8 =