نگاه توسعه ای وزارت ارشاد اسلامی به صنعت چاپ

  گفت و گو با علی اکبر ابراهیمی، معاون دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  32
  وزارت ارشاد اسلامی

  معاون دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی گفت: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه صنعت چاپ نگاه همفکرانه و توسعه ای است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته؛ علی اکبر ابراهیمی، معاون دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته همانند سنوات گذشته امسال نیز در بیست و هفتمین دوره خود و در شرایط کرونایی برگزار شد. برگزاری چنین نمایشگاهی در شرایط بحران کرونا و مشکلات اقتصادی که جهان را احاطه کرده است جای تقدیر و تشکر دارد.

  وی افزود: در سال جاری به رغم اینکه وسعت نمایشگاه در مقایسه با دوره های پیشین کاهش یافته است اما با این حال شاهد استقبال خوب شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان هستیم. بر همین اساس جای امیدواری است که در سال های آینده این نمایشگاه بدون وجود این ویروس منحوس در وسعتی گسترده تر برگزار شود.

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه چاپ و بسته بندی عرصه ای برای داد و ستد

  ابراهیمی یکی از شاخصه های مهم نمایشگاه ها را معرفی و توان صنعت دانست و در ادامه گفت: خوشبختانه صنعت چاپ با توجه به ظرفیت ها و قابلیتی که در کشور وجود دارد می تواند از جمله صنایعی باشد که در حوزه های مختلف چاپی ظرفیت ها و پتاسیل های خود را به سایر صنایع معرفی کند. با معرفی این ظرفیت ها بی شک از واردات کالا بی نیاز می شویم و در عین حال این صنعت سهم بسزایی در منطقه را به خود اختصاص می دهد.

  وزارت ارشاد اسلامی و نگاه همفکرانه و توسعه ای

  وی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی صنعت چاپ در کشور مطرح است و نگاه این وزارتخانه نسبت به این صنعت حمایتی و توسعه ای بوده است و اقدامات موثری را در گذشته انجام داده و در کنار صنعت چاپ بوده است، این وزارتخانه همکاری و تعامل مثبتی را با تشکل ها و امور صنفی در این حوزه برقرار کرده و البته این همکاری ها تداوم دارد.

  معاون دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه صنعت چاپ نگاه همفکرانه و توسعه ای است که امید است با اقداماتی که انجام می شود در سال 1400 به عنوان صنعت چاپ پیشرفته در منطقه و خاورمیانه مطرح شویم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده − شش =