جدیدترین تغییرات نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال

گفت و گو با جلال ذکایی، مدیر برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی

0
18
نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال

نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی از تاریخ 10 تا 13 تیرماه در مرکز نمایشگاه بوستان گفتگو برگزار می‌ شود.

جلال ذکایی، مدیر برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی درباره چگونگی برگزاری این رویداد به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: قرار بود این رویداد در محل هتل المپیک تهران برگزار شود اما این مکان به دلیل شیوع بیماری کرونا برای برپایی نمایشگاه دیگری تجهیز شد و ما نتوانستیم برپایی نمایشگاه چاپ دیجیتال را به تعویق بیاندازیم؛ بنابراین نمایشگاه مانند چند سال اخیر در بوستان گفتگو مرکز نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال

 وی افزود: نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در دو سالن با متراژ 3 هزار متر برگزار خواهد شد که به موضوع چاپ دیجیتال اختصاص پیدا می ‌کند.

ذکایی درباره میزان استقبال شرکت‌کنندگان از حضور در نهمین دوره از نمایشگاه بیان داشت: با توجه به شرایط پیش‌آمده در بازار و بیماری کرونا این اولین رویدادی است که با موضوع چاپ در کشور برگزار می ‌شود به همین دلیل نیز استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت‌کنندگان این صنعت داشتیم.

 

گروه‌های شرکت‌کننده نمایشگاه چاپ دیجیتال

وی درباره گروه‌های شرکت‌کننده در نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال گفت: این نمایشگاه گروه‌های کالایی متنوع مرتبط با چاپ دیجیتال و نشر رومیزی را در بر می‌ گیرد که می توان به دستگاه‌ها و تجهیزات چاپ روی پارچه و چاپ بر انواع متریال‌ مختلف مانند بنر و سایر محصولات، همچنین گروه چاپ فضاهای اوت دور و این دور اشاره کرد.

مدیر برگزاری نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی افزود: همانطور که ذکر شد این نمایشگاه بخش های متنوعی را خواهد داشت که ماشین‌آلات چاپ رومیزی در حوزه چاپ کتاب با تیراژهای محدود از آن جمله است. همچنین شرکت‌های عرضه‌کننده ماشین‌آلات چاپ روی اجسام سخت، گروه‌های ارائه دهنده مواد مصرفی همچون جوهر، کاغذ، کاغذهای ترنسفر، بنر، فلکسی مورداستفاده چاپ دیجیتال، تولیدکنندگان ماشین‌ها و برش‌های لیزری و حکاکی _ که عموماً در حوزه تبلیغات و تابلوسازی مورداستفاده قرار می‌گیرد _ به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.

نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال

برگزاری با رعایت پروتکل بهداشتی

وی درباره چگونگی برگزاری نمایشگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: ما باید این نکته را درک کنیم که ویروس کرونا وجود دارد و باید زندگی کردن در کنار آن را بیاموزیم؛ در همین راستا این نمایشگاه با نمایشگاه‌های گذشته اصلاً قابل‌مقایسه نخواهد بود، چرا که امکان غرفه سازی همچون سال‌های گذشته را نخواهیم داشت؛ زیرا غرفه سازی گرد و خاک زیادی به پا می‌کند و بنابراین ستاد مقابله با ویروس کرونا با غرفه سازی مخالفت کرده است و در نتیجه غرفه گذاران محترم باید از سازه‌ های پرتابل برای ساخت غرفه‌ی خود بهره مند شوند.

ذکایی همچنین در ادامه بیان داشت: پروتکل ‌های بهداشتی در سه بخش اعمال خواهد شد. بخشی از این پروتکل بهداشتی مرتبط با شرکت نمایشگاهی شهرداری است که باید امکاناتی مانند تونل ‌های ضدعفونی، تجهیز سرویس‌های بهداشتی به مواد ضدعفونی‌کننده و ضدعفونی کردن روزانه تمام فضاهای عمومی نمایشگاه را در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: بخش دیگر رعایت دستورالعمل بهداشتی مربوط به فضای کالبدی نمایشگاه می ‌شود، به‌این‌ترتیب باید امکاناتی را فراهم آوریم تا شرکت‌کنندگان در کمال آرامش به بازید از نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال بپردازند؛ که ازجمله تعریض راهروها است _ به ‌صورت معمول یک راهروی نمایشگاهی حدود 2 تا 3و نیم متر طول دارد_  برای امسال عرض راهروی نمایشگاهی را حداقل 4 متر در نظر گرفته‌ ایم. شایان ذکر است کانتینرهایی که برای ارتباط با مشتریان در نظر گرفته ‌شده؛ حداقل یک متر با راهرو فاصله خواهند داشت، به‌این‌ترتیب هم می‌توان ارتباط درستی برقرار کرد و هم فاصله اجتماعی را حفظ کرد. از دیگر اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری این نمایشگاه در اختیار گذاشتن ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به مراجعین است.

ذکایی همچنین در ادامه تاکید کرد: نکته مهمی که در این میان وجود دارد خود شرکت‌کنندگان هستند که باید اصول بهداشتی را حتماً رعایت کنند، آنچه در اولویت قرار دارد سلامتی است و کسب و کار و تجارت در اولویت بعدی قرار دارد.

توجه ویژه به استارت آپ ها

مدیر برگزاری نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال در پایان خاطرنشان کرد: نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال نگاه ویژه ای به استارت‌آپ های چاپی، پلتفرم‌هایی که فروش‌ آنلاین حوزه چاپ انجام داده‌ و خلاقیت ویژه‌ای در کار خود داشته‌اند، خواهد داشت. ما نیز برای حمایت از فعالیت این گروه‌ها فضای خاص و حمایت‌های مالی ویژه‌ای را درنظر گرفته ایم.

بیشتر بخوانید: رعایت پروتکل های بهداشتی مجوزی برای نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهار × 4 =