صد فیلم، صد چهره ماندگار؛ پروژه ای از دل صنعت

  توضیحی از هئیت امناء پروژه صد فیلم، صد چهره ماندگار

  0
  32
  صد فیلم، صد چهره ماندگار

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ غلامرضا شجاع در یادداشتی به عنوان عضوی از هئیت امنای پروژه صد فیلم، صد چهره ماندگار صنعت چاپ و نشر درباره حواشی که در خصوص این پروژه راه افتاده است نوشت:

  سلام و احترام

  پروژه صد فیلم، صد چهره ماندگار؛ بی نظیر و بی سابقه کشور غیر دولتی است. البته از مشورت، نظرات و حمایت معاونت فرهنگی و مدیر کل ارشاد بهره مند شده و می شویم. این همایش تحت نظارت و مدیریت هیئت راهبردی یا هیئت امناء که ۱۲ نفر از بزرگان، اساتید و کارآفرینان حوزه صنعت چاپ، نشر، بسته بندی و سلولزی هستند.

  این پروژه از آذر ماه سال گذشته استارت خورده و در ابتدا از حدود ۴۰ نفر از نخبگان همه حوزه های مربوط به صنعت چاپ و صنایع وابسته تهران و استان ها در جلسات حضوری دعوت به عمل آمد؛ برگزاری این جلسات تا آخر بهمن ماه نیز طول کشید، سپس کرونا اجازه نداد افراد بیشتری برای دریافت نظرات و پیشنهادات عزیزان دعوت شوند تا از نظرات آنان استفاده کنیم. در نتیجه نظرات همان حدود ۴۰ نفر از دوستان را جمع بندی کردیم و ۱۲ نفری که تمایل بیشتر و اعلام همکاری داشتند انتخاب و‌ مسئولیت کار هيئت امناء را پذیرفتند.

  صد فیلم، صد چهره ماندگارهزینه بر اساس کَرم اسپانسرها و اقلام نقدی که حساب مجزا در نزد یکی از هیئت امناء به عنوان امین برای عزیزانی که اسپانسر می شوند واریز و بعضی اسپانسرها علاوه بر کمک نقدی و به صورت خدمات چاپ کتاب و مواد اولیه تهیه پوستر، بیلبورد و … می تواند باشد. هیئت امناء حداقل هفت یا هشت هزار DVD و 200 عدد فلش از برند خوب، همایش در سالن درجه یک و در حد سالن اول صدا و سیما برگزار می شود، شام و پذیرای، تهیه جوایز نفیس برای یک صد چهره برتر و …

  در حال حاضر تهیه ۶۰۰ جعبه نفیس تبلیغاتی با محتوی چای و دم نوش تبلیغ صد فیلم، صد چهره ماندگار و آرم اسپانسرها در جعبه در حال تهیه است.

  طی مذاکراتی که با صدا و سیما انجام شده، قول همکاری داده اند تا در برنامه صد فیلم، صد چهره ماندگار، شبکه دو‌ سیما همراه ما باشد.

   چرایی ۱۰۰ نفر پیشکسوت، کارآفرین، مبتکر، خادم و … صنعت چاپ در واقع این است که در فلش نهایی علاوه بر شناساندن تاریخ یک صد سال و اندی صنعت چاپ و صنایع وابسته، چه بر آن گذشته است و چه کسانی برای این صنعت زحمت کشیدند، ضمناً می خواهیم توانمندی های صنعت چاپ، بسته بندی و صنایع سلولزی را به هموطنان و خارج کشور با زیر نویسی انگلیسی نشان دهیم تا از کارهایی که برای چاپ به خارج از کشور می رود جلوگیری شود و بازار کار برای جذب از خارج نیز مهیا شود. در اصل این پروژه نوعی بازاریابی خواهد بود و در نمایشگاه های بین المللی خارج از کشور DVD صد فیلم توزیع می شود.

  ما به هیچ کس نگفته ایم چون ۵ میلیون بابت فیلم برداری می دهید که هیچ ارتباطی با هئیت امناء و برگزارکنندگان ندارد و حق الزحمه گروه فیلم برداری است.

  حتماً شخصی که فیلمش گرفته می شود جزء ۱۰۰ نفر هست، البته بزرگانی همچون مرتضی نوریانی، عبدالرحیم جعفری (امیرکبیر)، گابلیان، علی اسفرجانی، حسینعلی متین‌رضا، سیدعلی مدنی، ناصر و محمد کلاری، محمد بلالی، علوی، همایون صنعتی‌زاده، داوود شایسته‌خصلت، اسمعیل دمیرچی، توتونچی، اسکندر خمسه‌پور، غلامرضا سحاب، نباتچیان، علی مغانی، محمدعلی انصاری‌پور، حسین زینال‌زاده اهرابی، احمدی، علی مخزن، متواضع و … در این لیست حضور خواهند داشت.

   در انتهای کار، هيئت امنای صد فیلم، صد چهره ماندگار می نشینند و بقیه ۱۰۰ نفر را با امتیازدهی افراد برتر انتخاب می کنند و اشخاصی که در لیست ۳۰ و چند نفری اعلام شده معلوم نیست جزء ۱۰۰ نفر باشند. نام و عکس اعضای هئیت راهبردی یا هئیت امناء در سایت وجود دارد. به هیچ عنوان هئیت امناء چشمداشت مالی نداشته و تلاش آنها در راستای رضای خدا است و تکلیف و خدمتی انسانی، فرهنگی، صنعتی و ماندگار برای این فراصنعت و صنایع وابسته و سلولزی ایران عزیز بوده.

  در انتها آماده همفکری و راهنمایی همه نخبگان، مدیران وزارت ارشاد و ‌صمت، دانشگاهیان، اتحادیه ‌ها، تشکل ها، انجمن ها و افراد فعال برای معرفی افراد صاحب صلاحیت جزء ۱۰۰ نفر صد فیلم، صد چهره ماندگار و (راهکار کتبی برای بهتر برگزار شدن این مراسم) در زمانی که کرونا اجازه دهد، هستیم.

  هئیت امناء صد فیلم، صد چهره ماندگار

  بیشتر بخوانید: 

  آیین سپاس از چهره های ماندگار صنعت چاپ

  آیین سپاس از بزرگان صنعت چاپ/ صد چهره برای آینده چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + نوزده =