توجه ویژه به چاپِ بسته‌ بندی در بیستمین جشنواره چاپ

  گفت و گو با اسکندر خمسه‌ پور، رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ

  0
  36
  چاپِ بسته‌ بندی

  رئیس انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ گفت: امسال در جشنواره بیشتر به چاپِ بسته‌ بندی توجه می‌شود و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بسته‌بندی نه تنها حیات اقتصادی چاپخانه‌ها بلکه حیات صادراتی کشور را نیز متحول خواهد کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره ملی چاپ، اسکندر خمسه‌ پور با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره ملی چاپ گفت: نمایش روش‌ تربیت استاد – شاگردی و توانمندی‌ های واحدهای صنفی مختلف در این جشنواره یک ضرورت است و نقاط ضعف و قوت ما را در این حوزه آشکار می‎ کند.

  خمسه ‌پور ادامه داد: همین که معاونت فرهنگی و مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز به فکر حوزه چاپ هستند مایه دلگرمی و امید در میان فعالان و دست‌ اندرکاران این حوزه است.

  وی همچنین درباره مزیت رقابتی جشنواره چاپ عنوان کرد: توجه به افرادی که با تکیه بر توانایی، ابزار محدود و مواد نا مرغوبی که در دسترس‌شان است توانسته ‎اند این صنعت را به روز نگه دارند قابل تقدیر است.

  بیشتر بخوانید: فراخوان بخش مسابقات چاپِ بسته‌ بندی بیستمین جشنواره ملی چاپ

  چاپِ بسته‌ بندیاهمیت چاپِ بسته‌ بندی در حیات صادرات

  وی با اظهار امیدواری از رویکرد جدید جشنواره و توجه به چاپِ بسته‌ بندی افزود: امسال در جشنواره بیشتر به چاپِ بسته‌ بندی توجه می ‌شود و این موضوع خیلی اهمیت دارد زیرا بسته ‌بندی نه تنها حیات اقتصادی چاپخانه ‌ها بلکه حیات صادراتی کشور را نیز متحول خواهد کرد.

  خمسه‌ پور با بیان اینکه مفهوم مسابقه یعنی اینکه افراد برای نمایش توانمندی‌ های خود با همدیگر رقابت می‌‌ کنند، گفت: البته این موضوع یک بخش از مسئله است و بخش دیگر آن به این برمی‌گردد که شرایط در حوزه ابزار و مواد اولیه به‌گونه‌ای شود که در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم نه فقط در داخل کشور.

  چاپِ بسته‌ بندیوی تاکید کرد: امیدوارم برگزاری این جشنواره نوعی تشویق و دلگرمی برای جوان‌ها و تازه‌کارهای صنعت چاپ باشد برای اینکه تشویق شوند و راه خود را در این حوزه ادامه دهند و بدانند که کارها و خدماتی كه ارایه می‌کنند جایی دیده می‌شود.

  خسمه‌ پور در بخش دیگر صحبت ‌های خود به بخش تقدیر از پیشکسوتان صنعت چاپ اشاره کرد و ادامه داد: با تقدیر و تجلیل از پیشکسوت‌ هایی که دهه‌ های بسیاری از زندگی خود را در چاپخانه گذرانده‌اند و الان هم مشغول کار هستند دلگرمی خوبی را به آن‌ها منتقل می ‌کنیم. از سوی دیگر ارزش و اعتبار آن‌ها نزد خانواده و جامعه نمایان می‌شود و موجب خواهد شد که سایر دست‌اندرکاران این حوزه هم با الگوپذیری از این افراد به فعالیت خود ادامه دهند زیرا این افراد از نظر کار فنی و اخلاق الگوی صنف هستند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × پنج =