دوره آموزشی ویژه لیتوگرافان تیرماه برگزار می شود

گفت ‌و گو با غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان

0
30
لیتوگرافان

دوره ‌های آموزش اپراتوری پلیت ‌ستر ویژه لیتوگرافان تیر ماه امسال به همت شرکت تعاونی سازندگان کلیشه و لیتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرین برگزار می ‌شود.

غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان در گفت ‌و گو با ایبنا، با اشاره به برگزاری دوره آموزشی اپراتور دستگاه پلیت‌ ستر و ضرورت آن گفت: با توجه به اینکه خیلی از لیتوگرافان ما استاد لیتوگرافی سنتی هستند و الان به دستگا‌ه های پلیت ستر کامپیوتری شده ‌اند این افراد توانایی کار با دستگاه ‌های جدید را ندارند و مجبور هستند از نیروهای جوانان آشنا به این حوزه ‌ها استفاده کنند.

شجاع تاکید کرد: مسئله اینجا است که معمولا بعد از استخدام اپراتور و نیروی کار این افراد پس از مدتی که کار را فرا می ‌گیرند به پشنهاد حقوق بالاتر چاپخانه ‌ها جواب مثبت می ‌دهند و می ‌روند و این گونه است که لیتوگراف با حجمی از سفارشات معطل می‌ماند.

لیتوگرافان

وی با بیان اینکه در همکاری و همفکری با اتحادیه لیتوگرافان قرار شد دوره‌ های آموزشی برای آموزش و تربیت اپراتور حرفه‌ ای در این زمینه برگزار شود عنوان کرد: بروز چنین مسایلی موجب می ‌شد تعهدات لیتوگراف در قبال مشتری و سفارش‌ گیری همچنین آبروی حرفه ‌ای او تحت تاثیر قرار گیرد و اگر نیروی کار آموزش دیده داشته باشیم می ‌توانیم به راحتی جایگزین آن افراد کنیم.

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان تاکید کرد: سال گذشته هم برای برون‌ رفت از مشکلات لیتوگرافان در بخش چاپ دیجیتال و کمبود نیروی حرفه ‌ای و متخصص دوره آموزشی برگزار و ۱۴ نفر در این حوزه آموزش دادیم که برای بسیاری از مجموعه ‌ها کاربردی و خوب بود.

 شجاع با بیان اینکه حضور در این دوره ‌‌های آموزشی مستلزم شرایط اولیه است، گفت: علاقه‌مندان برای حضور در دوره آموزش اپراتوری باید با نرم افزارهای مورد نیاز اپراتوری لیتوگرافی از جمله Adobe InDesign، Adobe Illustrator،Adobe Photoshop ،CorelDraw الزامی است. علاوه بر آن آشنایی با نرم افزارهای  Microsoft Office و ویندوز آشنایی داشته باشند.

 به گفته وی، پیش از تشکیل دوره آموزشی از داوطلبان آزمون ورودی گرفته خواهد شد تا افراد متخصص به این دوره‌ها وارد شوند و علاقه‌مندان به حضور در این دوره آموزشی می ‌توانند تا سوم تیر ماه به تعاونی لیتوگرافان مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش اپراتوری پلیت ستر برگزار می شود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

18 − 5 =