رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ وارد نظام آموزش عالی كشور شد

  0
  33
  رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ

  رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ در مقطع كارشناسی ارشد به تصويب شورای عالی برنامه ريزی و گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری رسيد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ ايران، پس از سال‌ ها تلاش و پيگيری های مستمر يكی از مهم ترين رسالت ها و ماموريت های اين انجمن كه همانا ايجاد رشته های فنی مهندسی با گرايش چاپ در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری بود به ثمر نشست.

  كميسيون برنامه ريزی آموزشی شورای عالی برنامه ريزی و گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در جلسه ١٤٤ خود كه در تاريخ ١١ تيرماه برگزار شد در گامی ديگر برنامه درسی دوره تحصيلات تكميلی (كارشناسی ارشد و دكتری) رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ و ٨ گرايش ديگر آن را به تصويب رساند از اين تاريخ به بعد رشته مهندسي پليمر گرايش چاپ رسما وارد نظام آموزش عالی كشور شد.

  اين برنامه درسی براي دانشجويانی كه از مهر ٩٩ وارد دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی می شوند قابل اجرا است.

  همچنين فارغ التحصيلان مقطع كارشناسی ارشد رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ می توانند در مقطع دكتری مهندسي پليمر به طور تخصصی در حوزه چاپ ادامه تحصيل بدهند.

  اميد است با شكوفايی اين نهال نوپا، در آينده نزديك شاهد ارتباط تنگاتنگ صنعت راهبردی چاپ با مراكز و جامعه علمی كشور باشيم و بالندگی هر چه بيشتر، رفع وابستگی و بومی سازی اين صنعت تحقق يابد.

   

  اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی اميركبير برای اجرای برنامه رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ

  دكتر پورمهديان عضو هيئت علمی دانشكده پليمر و رنگ و نايب رئيس انجمن علمی فناوری چاپ ايران اظهار داشت: با برنامه ريزی های انجام شده، دانشكده پليمر و رنگ آمادگی دارد در سال تحصيلی ١٤٠٠-١٣٩٩ برنامه ابلاغی از سوی شورای عالی برنامه ريزی و گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری را اجرا کرده و اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ کند. لذا از تمامی علاقمندان علي‌الخصوص بدنه صنعت چاپ دعوت می‌نماييم تا نسبت به انتخاب اين رشته – دانشگاه در دفتر انتخاب رشته كنكور كارشناسی ارشد اقدام نمايند.

  وی افزود: اميدواريم با تعامل، همكاری و مساعدت ارزشمند و تاثيرگذار متوليان و دست‌اندركاران و فعالان صنعت راهبردی چاپ كشور با انجمن علمی فناوری چاپ ايران و دانشكده پليمر و رنگ دانشگاه صنعتي اميركبير، بتوانيم نيروی های انسانی توانمند، مسلط به دانش روز و اثرگذار در رفع نيازهای اين صنعت تربيت نماييم.

  پورمهديان خاطرنشان کرد: در پايان جا دارد به رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ايران جناب آقاي محمد بيطرفان كه مصرانه و به طور خستگی ناپذيری پيگير معرفی شايسته اين صنعت راهبردی در بين مراكز و جامعه علمی كشور و ايجاد رشته های فنی مهندسی با گرايش تخصصي چاپ بوده اند بابت به بار نشستن زحماتشان تبريك عرض نمايم و تقدير و تشكر کنم.

  رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ رشته مهندسی پليمر گرايش چاپ

  بیشتر بخوانید: تولید مستربچ های پلیمری مورد استفاده در صنعت بسته بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − 8 =