استقبال دور از انتظار از نمایشگاه چاپ

  0
  43
  چاپ

  حسین احمدی مدیرعامل چاپخانه برچسب مادرول پارسیان در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ، بسته بندی: نمایشگاه دور از انتظار بود، انتظار می رفت نمایشگاه از استقبال زیادی برخوردار نباشد. اما خوشبختانه با وجود شرایط خاص کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا استقبال خوبی صورت گرفت.

  مدیرعامل چاپخانه برچسب مادرول پارسیان همچنین بیان داشت: شرایط خاص باید با شرایط خاص مقایسه شود، هم اکنون مشکل تردد از شهرستان ها وجود دارد اما آنهایی که برای بازدید مراجعه میکنند هدفمند پا به نمایشگاه گذاشته اند.

  احمدی یکی از مشکلات مربوط به صنعت چاپ را تامین مواد اولیه دانست و افزود: بازار تولید و تامین موارد اولیه در حوزه لیبل به شدت به واردات وابسته است.  بیشتر مواد مصرفی چاپ که وارد می شود، در ایران تولید ندارد و در این بین برخی از تولیدی های کشور نیازمند استفاده از مواد اولیه وارداتی هستند.به اندازه زیادی به واردات مواد اولیه چاپ وابسته هستیم که این یک معضل است. ولی آنچه  بیشتر آزار دهنده است مشکلات و  خودتحریمی های داخلی است که متاسفانه به شکل محسوس احساس می شود.

  این فعال حوزه چاپ در ادامه بیان داشت: بر اساس  قانون  تولیدکنندگان از پرداخت حقوق، عوارض و مالیات گمرکی معاف هستند اما  تحقق این مهم  به این راحتی امکانپذیر نیست، مشکلات زیادی در گمرک و ترخیص مواد اولیه محصولات چاپی وجود دارد.از کشورهایی که تحریم کرده اند گله مند نیستیم.  از همه مبادی داخلی   که فعالیت های تولیدی و مولد  را  کند می کنند گله داریم.

  چاپ

  حسین احمدی مهمترین راه برای حل مشکلات مربوط به صنعت چاپ را در واگذاری اختیارت به بخش خصوصی دانست و افزود: راه حل اساسی برای کاهش مشکلات تولید،  بالابردن  حیطه کار و اختیارات تشکل های صنفی از جمله اتحادیه ها  است. دولت باید با کم کردن حوزه  تصدی گری خود، اختیارات بیشتری  را به تشکل ها واگذار کند.

  بیشتر بخوانید:

  همسویی کامل اتحادیه و نمایشگاه 

  جشنواره  نیازمند حمایت‌ های جدی مالی

  موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران مجری برگزاری نمایشگاه…

  چاپوی در پایان بیان داشت: لازم است در شرایط کنونی اتحادیه ها قدرت بگیرند و  به فعالان صنوف مختلف در قالب تشکل و اتحادیه ها به دیده کارشناس علمی نگاه شود و از دانش و تجربه این افراد  در بخش های تصمیم گیری و تصمیم سازی استفاده شود. کارشناسان اتحادیه ها می توانند در امر واردات ملزومات تولید، نقش بی بدیلی را به عنوان مشاور در گمرکات کشور ایفا کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − هفت =