نمایشگاه چاپ تهران برگزار می‌شود

  0
  521
  چاپ

  تاریخ برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته به دلیل محدودیت های کرونایی به تعویق افتاد؛ این در حالی است که زمان قبلی برگزاری آن در تاریخ سوم تا ششم آذرماه اعلام شده بود. قابل توجه اینکه با نشر این خبر شبه لغو آن از سوی برخی فعالان حوزه چاپ در فضای مجازی مطرح شد که ما را بر آن داشت تا در این خصوص به ابهام زدایی دست بزنیم. در ادامه گفت و گوی اختصاصی چاپ و نشر آنلاین را با احمد ابوالحسنی، مدیر عامل شرکت آروین مهر فجر، مجری برگزاری نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته را از نظر می گذرانید.

  چاپاحمد ابوالحسنی مدیرعامل شرکت آروین مهر فجر از به تعویق افتادن بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ خبر داد و گفت: نمایشگاه چاپ امسال در زمان مقرر شده برگزار نخواهد شد اما باید توجه داشت که این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا نمی توانیم هیچ تصمیم گیری قاطعی را برای چنین برنامه هایی داشته باشیم.

  وی افزود: همان طور که می دانید بیماری کرونا در این روزهای سرد جان بسیاری از هموطنانمان را گرفته است و همچنان نیز جان بسیاری دیگر را تهدید می کند؛ بر همین مبنا و به دنبال پی گیری مجری نمایشگاه، این رویداد اقتصادی و اجتماعی به منظور جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر بیماری کرونا به تعویق افتاد.

  وی در ادامه بیان داشت: ما کارمان به صورت قانونی با نمایشگاه به اتمام رسیده است. قرارداد ها بسته شده و حتی بعضی از غرفه داران خودشان اقدام به ساختن غرفه هایشان کرده اند. سالن هایی که از قبل واگذار شده است همچنان متعلق به متقاضیان شرکت در نمایشگاه است.

  مدیرعامل شرکت آروین مهر فجر تأکید کرد: در حال حاضر امکان انصراف و استرداد وجه نیز برای هیچ کدام از شرکت کنندگان امکان پذیر نیست؛ زیرا نمایشگاه صدر درصد برگزار خواهد شد و تنها  تغییری که رخ داده در زمان اجرای آن است که آن هم به دلیل شیوع بیماری کرونا بوده است.

  ابوالحسنی درباره زمان برگزاری نمایشگاه گفت: مرکز برگزاری نمایشگاه بین المللی مصر بود که این نمایشگاه بلافاصله بعد از تعطیلات دو هفته ای برپا شود؛ اما ما برای اطمینان از تاریخ حتمی برپایی این آوردگاه، امید به بهبود وضعیت فعلی شیوع کرونا و امکان کسب حداکثری بازدید کنندگان استانی و کشوری و آمادگی برای برگزاری هر چه بهتر آن، تاریخ برگزاری را به بهمن ماه منتقل کردیم. می توانم اطمینان دهم که زمان برگزاری نمایشگاه بین 10 تا 22 بهمن ماه خواهد بود که زمان دقیق آن متعاقباً به اطلاع متقاضیان شرکت در نمایشگاه خواهد رسید.

  وی ادامه داد: با توجه به وقفه ی پیش آمده باید اضافه کنم کسانی که تمایل به شرکت در نمایشگاه دارند هنوز برای ثبت نام فرصت داشته و می توانند در این خصوص اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

  احمد ابوالحسنی که به عنوان ریاست اتحادیه در دوره جدید نیز فعالیت دارد یادآور شد: ما خادم این صنف معظم بوده و هستیم؛ دوستان صنعت چاپ باید بدانند که این محدودیت ها در وهله ی نخست مربوط به حفظ سلامتی آنان است و در مرتبه ی بعدی توجه کنند که چنین ناهماهنگی هایی بسته به شرایط بیرونی است و چون خود ویروس کووید 19 همه گیری دارد. اکنون سایر نمایشگاه های دیگر هم از این وضعت متأثر شده اند و تعطیلی های فراگیری را در پیش داریم که امیدوارم توأم با نتیجه باشند. مطمئناً بیست و هفتمین دوره این نمایشگاه نیز مثل همیشه و همواره با قدرت برگزار خواهد شد. ما مقارن شدن تلاش های آروین مهر فجر با دهه ی فجر انقلاب اسلامی را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که این دوره از نمایشگاه در برآورده سازی خواسته های فعالان صنعت معظم چاپ موفق باشد.
  بیشتر بخوانید:

  حل مشکلات کارگروه لیبل با یاری اتحادیه چاپخانه‌داران

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + 7 =