استفاده از ظرفیت ها در نمایشگاه چاپ

  گفت و گو با محمد جلال مدیر شانه چی، مدیر امور چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی

  0
  45
  نمایشگاه چاپ

  مدیر شانه چی معتقد است؛ بر پایی نمایشگاه چاپ برای عرضه و بیان قابلیت های حوزه چاپ جزو ضروریات است و زمینه ساز تعامل اصحاب صنعت چاپ با یکدیگر است.

  محمد جلال مدیر شانه چی، مدیر امور چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار چاپ و نشر آنلاین تلاش مسئولان در برگزاری نمایشگاه را قابل تقدیر خواند و بیان داشت: برپایی نمایشگاه چاپ در چنین شرایط سختی نمایانگر قدرت و ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر تحریم ها و مشکلات اقتصادی است که این روزها بر کل کشور و صنعت سایه افکنده است.

  وی در ادامه تصریح کرد: من هر سال در نمایشگاه های مختلف صنعت چاپ کل کشور شرکت می کنم و می توانم بگویم که امسال با وجود مشکلات زیادی که برای برگزاری نمایشگاه چاپ به وجود آمد شاهد کیفیت مطلوب غرفه ها و محصولات ارائه شده بودم.

  مدیر امور چاپ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی همچنین درباره نمایشگاه های برگزار شده در مشهد بیان داشت: صنعت چاپ کشورمان در چند استان بزرگ همچون تهران، تبریز، مشهد و اصفهان حرف هایی برای گفتن دارد و می توانم بگویم به لحاظ کیفیت برگزاری نمایشگاه ها نیز مشهد بعد از تهران مقام دوم را دارد. نمایشگاه های برگزار شده در زمینه ی صنعت چاپ در استان مشهد از کیفیتی مشابه با آنچه در تهران برگزار می شود برخوردار است که جای بسی امیدواری است.

  مدیر شانه چی درباره لزوم برگزاری نمایشگاه چاپ در دوران شیوع ویروس کرونا گفت: بر پایی نمایشگاه چاپ برای عرضه و بیان قابلیت های حوزه چاپ جزو ضروریات است. نمایشگاه چاپ زمینه ساز تعامل اصحاب صنعت چاپ با یکدیگر است؛ از سوی دیگر مسئولان دولتی و قانون گذاران نیز در این آوردگاه حضور پیدا می کنند؛ در نتیجه نمایشگاه یک پل ارتباطی بین فعالان این حوزه و مسئولان است، به این ترتیب مسئولان می توانند از ظرفیت ها و مشکلات موجود در این بخش آگاه شده و پیگیری های لازم را برای حل مشکلات و ارتقای ظرفیت ها انجام دهند.

  وی در ادامه افزود: برای حل مشکلات صنعت چاپ تنها به بیان آن ها نباید اکتفا کرد؛ یعنی همان گونه که ستادی برای برپایی نمایشگاه تشکیل شد؛ ستادی نیز برای پیگیری مطالبات فعالان این بخش باید تشکیل شود. همان‌طور که عرض کردم برگزاری نمایشگاه یک رخداد مهم اقتصادی و اجتماعی است و در سایه رعایت پروتکل های بهداشتی باید برگزار شود تا به این ترتیب بتوان به مشکلات بخش های مختلف صنعت کشور سر و سامانی بخشید.

  بیشتر بخوانید: برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته بندی؛ شاهکاری بزرگ در شرایط بحرانی

  مدیر شانه چی در همین راستا بیان داشت: یکی از مشکلات مهم ما در صنعت چاپ این است که عزیزان فعال در این حوزه به شکل جزیره ای عمل می کنند؛ اگر این ظرفیت ها تجمیع  و هم افزایی شود، صنعت چاپ به موفقیت های عظیمی دست پیدا خواهد کرد. رهبر معظم انقلاب امسال را سال تولید نام گذاری کردند؛ و این به معنای استفاده از همه ی ظرفیت های موجود است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + یک =