جشنواره چاپ و ظهور توانمندی های چاپخانه ‌های ممتاز

  گفت و گو با سعید شکوهی کتابچی، مدیرعامل مجتمع چاپ اندیشه برتر

  0
  50
  جشنواره چاپ

  برگزیده پنج دور متوالی جشنواره ملی چاپ گفت: حضور چاپخانه ‌های درجه یک در جشنواره اهمیت دارد و چاپخانه ‌های ممتاز در جشنواره چاپ توانایی ‎هایشان را به رخ هم می‎ کشند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره چاپ، سعید شکوهی کتابچی، مدیرعامل مجتمع چاپ اندیشه برتر درباره برگزاری این دوره از جشنواره چاپ گفت: برگزاری جشنواره چاپ از نظر داخلی تاثیر زیادی دارد چون چاپخانه‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند به استاندارد مطلوبی برسند تا بتوانند در جشنواره شرکت کنند.

  بیستمین جشنواره چاپوی ادامه داد: به عبارت دیگر، برگزاری جشنواره چاپ دید و بازدیدی بین همکاران این حوزه است. هر چند در حال حاضر به خاطر وضعیت کنونی کارهای صادراتی بسیار کم شده، ولی همچنان برای چاپخانه‌های درجه یک حضور در جشنواره اهمیت دارد و چاپخانه‌های ممتاز در این جشنواره توانایی‎هایشان را به رخ هم می‎کشند.وقتی رقابتی در این سطح از کیفیت شکل می‎گیرد مطمئنا حوزه چاپ نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد و من و همکارانم برای ارائه کارهای مطلوب‌ تر در بازار تلاش بیشتری می‌کنیم. ما بی‌صبرانه منتظر برگزاری جشنواره هستیم.

  شکوهی با اشاره به مشکلات کنونی صنعت چاپ گفت: ‌مشکلات این حوزه تنها به ایام کرونا محدود نمی‌شود. ما در شرایط تحریم هستیم که خود مشکلات را چندین برابر می‌کند و کنترل برخی موارد از دست ما خارج است. در حال حاضر به خاطر بیکاری و افزایش دستمزدها تنها می‌توانیم انتظاراتمان را پایین بیاوریم.

  بیشتر بخوانید: 

  بیستمین جشنواره ملی چاپ با تغییرات ویژه برگزار می شود

  این فعال حوزه چاپ ادامه داد: قیمت دستمزد چاپ همراه با تورم افزایش پیدا نکرده و به نوعی نارقابتی در بازار چاپ به وجود آمده است زیرا میزان کار کم شده و برخی همکاران عزیزمان در رقابت ناسالم قرار می‌گیرند و مجبور می‌شوند بسیاری از کارها را با کمترین سود و گاهی با ضرر فقط برای حفظ مشتری و بخش کوچکی از بازار انجام دهند. این موضوع بسیار بد است و لطمه شدیدی به حوزه چاپ می‌زند.

  سعید شکوهی کتابچی، مدیرعامل چاپ و بسته بندی اندیشه برتر است که در پنج دوره متوالی از جشنواره ملی چاپ در بخش‌های مختلف مقام اول را کسب کرده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − هشت =