چاپخانه ها جزو گروه یک شناخته شده و تعطیل نمی‌ شوند

  0
  408
  چاپخانه ها جزو گروه یک

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دو هفته آینده کلیه فعالیت ‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تعطیل هستند و چاپخانه ها جزو گروه یک حساب می شوند و بنابراین فعالیت خودشان را خواهند داشت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، ظهر امروز (چهارشنبه) 28 آبان ماه، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تعطیلی چاپخانه ‌ها و وضعیت رسانه ‌های مکتوب، اظهار کرد: در محدودیت ‌های دو هفته آینده، چاپخانه ها جزو گروه یک حساب شدند بنابراین فعالیت خودشان را خواهند داشت و طبیعتاً روزنامه ‌ها و کارهایی که با حوزه چاپ سروکار دارند مشکلی نخواهند داشت.

  صالحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان برگزاری کنسرت ‌ها قبل از ساعت ۱۸ وجود دارد؟ گفت: در دو هفته آینده کلیه فعالیت ‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تماماً تعطیل هستند که مجموعه فعالیت ‌های هنری و سینمایی که جزو مشاغل گروه ۳ هستند، تعطیل خواهند بود.

  چاپخانه ها جزو گروه یکوی ادامه داد: سالن ‌های هنری و موسیقی بر مبنای اینکه فاصله های‌شان را به صورت ۵۰ درصد ترتیب دهند، مجاز به فعالیت بودند اما این به قبل از محدودیت ‌های جدید مربوط می‌شود.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بحث قیمت بلیط کنسرت‌ ها و فعالیت ‌های هنری هم با افزایش فاصله گذاری اجتماعی در سالن ‌ها متناسب بوده است و اگر سالنی ۵۰۰ نفر را می‌توانسته در بربگیرد، با شرایط جدید مجاز نبوده بیش از ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را در خود جای دهد و این بر تغییر قیمت‌ها تأثیر داشته است.

  بیشتر بخوانید:

  بخشنامه نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی ابلاغ شد

  نمایشگاه چاپ تهران برگزار می‌شود

  صالحی گفت: محدودیت ‌هایی که از ابتدای سال تاکنون وضع شده، شرایط سختی را برای اصحاب فرهنگ و هنر ایجاد کرده است. ما شرایط سختی را در تماشاخانه‌ ها، گالری ‌ها و سالن‌ های سینما داریم. البته کمک ‌های دولتی تا حدودی توانسته این شرایط را جبران کند اما هنوز با جبران کامل خسارت‌ ها فاصله داریم.

  وی ادامه داد: در چارچوب سامانه کارا، ۳۰۰ میلیارد تومان به عنوان وام با بهره ۱۳ درصد پرداخت شده است. اخیراً با صحبتی که با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت و حمایتی که اتفاق افتاده است، در مرحله اول ۲۰۰ میلیارد تومان با تسهیلات ۴ درصد پرداخت شد که این می‌تواند به سالن‌های سینما و تماشاخانه‌ها کمک کند تا بتوانند تا حدودی روی پای خودشان بایستند.

  گفتنی است که در همین راستا احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران و غلامرضا شجاع، نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ استان های کشور در نامه هایی که به دکتر زالی نماینده ستاد مقابله با کرونا و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کرده بودند خواستار تجدید نظر در تعطیلی صنعت چاپ شده و درخواست داشتند با توجه به اهمیت صنعت چاپ، چاپخانه ها جزو گروه یک محسوب شوند زیرا این رسته شغلی جزو مشاغل ضروری و خدمات عمومی است.

  چاپخانه ها جزو گروه یکچاپخانه ها جزو گروه یک

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + هجده =