جشنواره صنعت چاپ و ضرورت توجه به نقش طراحان و گرافیست ‌ها

  گفت و گو با بهمن پورمند، نایب‌رئیس سابق اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

  0
  46
  جشنواره صنعت چاپ

  نایب‌رئیس سابق اتحادیه چاپخانه‌داران تهران گفت: باید به نقش طراح ‌ها و گرافیست ‌‌ها در جشنواره صنعت چاپ توجه بیشتری شود زیرا آن‌ها در طراحی و تولید یک محصول نقش مهمی دارند و به همین دلیل جایگاه آ‌ن‌ها در صنعت چاپ بسیار ویژه است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره ملی صنعت چاپ، بهمن پورمند، نایب‌رئیس سابق اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به نتایج مثبت جشنواره صنعت چاپ بر صنف و فعالان این حوزه عنوان کرد: برپایی این جشنواره برای صنعت چاپ مفید است زیرا انگیزه‌ای برای رقابت چاپخانه‌ها با یکدیگر همچنین بهتر شدن کیفیت محصولات و تولیدات هر واحد صنفی می‌شود.

  وی افزود: هر واحد برای اینکه در رقابت با سایر همکاران هم‌صنف خود پیروز شود تلاش می‌کند خدمات و کیفیت کارهای چاپی که ارائه می‌دهد بهتر باشد و همین موضوع یکی از مزیت‌های رقابتی جشنواره به شمار می‌آید.

  پورمند همچنین درباره بخش تقدیر از فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ در این جشنواره نیز توضیح داد: این بخش که سالیان سال است در جشنواره صنعت چاپ اجرا می‌شود یکی از بخش‌های مهم آن به شمار می‌آید که نوعی قدردانی و سپاس از افرادی است که سال‌های سال در این صنف زحمت کشیده و برای پیشرفت آن تلاش کرد‌ه‌اند.

  بیشتر بخوانید:

  برگزاری بیستمین جشنواره چاپ با تمرکز بر بخش محتوایی آثار 

  ارتقاء کیفیت صنعت چاپ با برگزاری جشنواره چاپ

  توجه به پروسه طراحی و تولید در جشنواره صنعت چاپ

  پورمند یادآور شد:‌ در این زمینه فکر می‌کنم در این جشنواره باید به نقش طراح‌ها و گرافیست‌‌ها توجه بیشتری شود زیرا آن‌ها در طراحی و تولید یک محصول نقش مهمی دارند و به همین دلیل جایگاه آ‌ن‌ها در صنعت چاپ بسیار ویژه است.

  وی با بیان اینکه طراح‌ وظیفه آماده‌سازی یک محصول و تولید چاپی را به عهده دارد، گفت: آن‌ها تلاش می‌کنند که طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و کاربردی بسیار خوبی تولید شود و پیشنهادات خود را به کارفرما ارائه می‌دهند و در این میان فکر می‌کنم که باید توجه بیشتری به آنان داشت.

  به گفته پورمند، هرچه طراحی‌ زیباتر باشد و با صنعت چاپ و فناوری‌هایی که در ایران وجود دارد هماهنگ‌تر باشد می‌تواند نتیجه بهتر و موفق‌تری به همراه داشته باشد و به همین دلیل باید به نقش آن‌ها در پروسه طراحی و تولید یک اثر در کنار سفارش‌دهنده و چاپخانه‌دار توجه کرد.

  بیستمین جشنواره صنعت چاپ در زمستان 1399 برگزار می‌شود و متقاضیان حضور در بخش مسابقات چاپی می‎توانند برای شرایط حضور در رقابت و ثبت‎نام در بخش مسابقات به پایگاه جشنواره ملی چاپ به آدرس https://nppf.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × دو =