تجلیل از صنعت چاپ استان کردستان

  0
  49
  صنعت چاپ استان کردستان

     عبیدالله رستمی در دیدار با مدیران چاپخانه های استان گفت: حمایت از صنعت چاپ استان کردستان از وظایف مهم اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان است.

  به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان, عبیدالله رستمی امروز در  نشست «تخصصی صنعت چاپ و چهل سال پایداری » که با حضور رییس اتحادیه چاپ و نشر و عکاسان سنندج و مدیران چاپخانه های شهر سنندج برگزار شد گفت: ما با همه توان از صنعت چاپ استان حمایت خواهیم کرد, یکی از مهمترین وظایف اداره کل ارشاد حمایت مادی و معنوی از صنایع مولد از جمله صنعت چاپ است.

  وی ضمن تبریک و تهنیت هفته بسیج افزود: ما سعی خواهیم کرد از طریق استانداری, همه ادارات و سازمان ها دولتی و عمومی سطح استان را ملزم کنیم اقلام و ملزومات چاپی خود را در داخل استان و از طریق چاپخانه های فعال انجام دهند.

  صنعت چاپ استان کردستان

  وی اضافه کرد: در خصوص بیمه فعالان چاپ, لازم است اتحادیه چاپ و نشر و عکاسان سنندج و شهرستان های تابعه نسبت به معرفی افراد فعال حوزه چاپ اقدام و از طریق صندوق اعتباری هنر کشور برای بیمه آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

  رستمی در خصوص توانمندی های صنعت چاپ استان کردستان یادآور شد: در بازدید چند وقت اخیر از چاپخانه های سطح شهر سنندج, باید اذعان کرد چاپخانه های شهر سنندج و به تبع آن شهرستان ها دارای توانمندی های حرفه ای در همه زمینه های صنعت چاپ هستند.

  در ادامه این نشست هرکدام از مدیران چاپخانه های حاضر به ارایه نقطه نظرات خویش در خصوص نقاط قوت و ضعف چاپخانه های تحت امر خویش و تنگناهای موجود پرداختند از جمله این مشکلات خروج اقلام و ملزومات چاپی ادارات استان به خارج از استان و عدم بیمه بخشی از فعالان صنعت چاپ استان کردستان همچنین نبود تسهیلات بانکی کم بهره برای توسعه دستگاههای چاپی استان بود.

  در پایان این نشست از سوی مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از تلاش ها و همت والای مدیران چاپخانه ها با اهدای لوح تقدیر تجلیل و قدردانی ازصنعت چاپ استان کردستان تقدیر بعمل آمد.

  بیشتر بخوانید:

  کاهش سفارش کار برای چاپخانه داران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 3 =