اعضای هیئت امنای تشکل ‌های چاپ سراسر کشور انتخاب شدند

  0
  50
  تشکل ‌های چاپ سراسر کشور

  اعضای هیئت امنای تشکل ‌های چاپ سراسر کشور عصر روز گذشته در بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته ‌بندی تهران انتخاب شدند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ غلامرضا شجاع نمایده تشکل‌های چاپ سراسر کشور، با اشاره به نشست روز گذشته (شنبه ۱۳ دی) جمعی از روسا و نمایندگان تشکل ‌های چاپ سراسر کشور در حاشیه نخستین روز نمایشگاه چاپ و بسته ‌بندی تهران گفت: ۳۸ نفر از مدیران تشکل‌ های چاپ استان ‌هایی که امکان حضور در نمایشگاه داشتند دیروز در سالن صدف خلیج فارس دور هم جمع شدند و اعضای هیئت امنای صنف چاپ تشکیل شد.

  وی ادامه داد: در این جلسه گزارش کوتاهی از مسائلی که تاکنون توسط تشکل ‌های چاپ سراسر کشور پیگیری شده مطرح شد زیرا از سال ۱۳۹۴ با این عنوان مشغول فعالیت هستیم و به دنبال این هستیم تا موضوعاتی مثل مشکلات مالیاتی، آیین‌نامه تأسیس چاپخانه‌ ها و فعالیت صنعت چاپ زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد یا صمت را دنبال کنیم.

  شجاع با اشاره به اقدام دیگری که در این نشست دنبال شد، توضیح داد: مسئله مهمی که مطرح شد این بود که هیئت امنای تشکل باید انتخاب می‌شدند تا نمایندگان قانونی صنف چاپ و بسته‌بندی در سراسر کشور از طریق این هیئت امنا مطالبات به حق صنعت را از مبادی مربوطه پیگیری کنند.

  وی تاکید کرد: کشوری شدن تشکل یک اولویت برای ما بود تا تشکل به صورت فراکشوری فعالیت کند و در مجامع بین‌المللی به عنوان یک ‌NGO معتبر شناخته شود و به همین دلیل انتخاب هیئت امنا برای ما یک ضرورت داشت.

  شجاع با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه توضیح داد: ما از سه طریق می‌توانستیم این کار را انجام دهیم؛ یکی از طریق وزارت کشور است که الان به هیچ عنوان به هیچ نامی مجوز انجمن، سندیکا یا تشکل‌ نمی‌دهند، روش دوم پلیس امنیت بود تا بتوانیم مانند انجمن واردکنندگان صنعت چاپ از آن‌ها مجوز بگیریم اما چون مجوز امنیتی می‌شد برای فعالیت‌های بین‌المللی به مشکل برمی‌خوردیم.

  وی در ادامه صحبت‌های خود درباره تشکل ‌های چاپ سراسر کشور گفت: به پیشنهاد رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان کرمانشاه و عضو هیئت رئیس اتاق بازرگانی ایران قرار شد از طریق اتاق بازرگانی ایران مجوز خود را دنبال کنیم و هفت نفر هیئت امنا به عنوان نمایندگان کل کشور پیگیر این موضوع باشند تا بتوانیم مطالبات این حوزه را در قالب یک فراکسیون در اتاق بازرگانی ایران دنبال کنیم.

  بر همین اساس در پایان این نشست احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی، غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان، مجتبی معراج محمدی رئیس اتحادیه لیتوگرافان، کیوان کاشفی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران کرمانشاه، محمدعلی انصاری‌پور رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران اصفهان و مجتبی محمودیان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم به عنوان اعضای هیئت امنا تشکل ‌های چاپ سراسر کشور انتخاب شدند.

  تشکل ‌های چاپ سراسر کشورتشکل ‌های چاپ سراسر کشورتشکل ‌های چاپ سراسر کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 3 =