اتحادیه چاپ، 450 روز بعد/هیئت‌مدیره جدید اتحادیه چاپخانه‌داران تهران معرفی شد

  گفت‌وگو با احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

  0
  153
  مشکلات صنعت چاپ

  اولین جلسه قانونی هیئت‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران امروز در محل هیئت اجرایی برگزاری انتخابات وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش اداره امور اصناف و تشکل‌ها برگزار شد. طی این جلسه هیئت‌مدیره جدید مشخص و سمت‌ هر یک از افراد ابلاغ شد.

   بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان تکلیف اتحادیه چاپخانه‌داران پس از یازده چله‌نشینی مشخص شد!

  امروز (چهارشنبه 9 مهرماه) پس از گذشت 15 ماه از زمان برگزاری انتخابات (16 تیرماه 1398)، رئیس اتحادیه و اعضای اتحادیه جدید از سمت وزارت صمت مشخص شدند. در این جلسه احمد ابوالحسنی به عنوان رئیس اتحادیه، میریونس جعفری اصل، نایب‌رئیس اول؛ سیدحسن نجفی، نایب‌رئیس دوم؛ سیدعطاءالله حسینی، دبیر اتحادیه؛ احمدرضا اعتماد مظاهری، خزانه‌دار و سعید حاجیلو و محمدعلی نوری به عنوان اعضای هیئت‌مدیره و امیر شهلائی مقدم نیز در سمت بازرس اتحادیه، انتخاب شدند.

  اتحادیه چاپدر همین رابطه احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران ضمن تبریک به اعضای صنف چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با چاپ و نشر آنلاین بیان داشت: بالاخره و پس از 15 ماه انتظار امروز اولین جلسه هیئت‌مدیره چاپخانه‌داران تهران به‌صورت قانونی برگزار شد. همچنین لازم به ذکر است که مراسم تودیع و معارفه و جایگزینی هیئت‌مدیره جدید در روز شنبه برگزار خواهد شد، البته جای تأسف دارد چراکه نتایج این انتخابات باید بعد از حداقل یک ماه تعیین می‌شد اما ماه‌ها به طول انجامید و این ظلمی بود که در حق اعضای این صنف روا شد.

  وی در ادامه به بیان برنامه‌‌های آتی اتحادیه چاپخانه‌داران تهران پرداخت و توضیح داد: قبل از هر چیز باید بگویم که تلاش بنده و همکارانم در این هیئت‌مدیره ایجاد تغییرات ملموس در بدنه صنف و اتحادیه است و ما حتماً در اسرع وقت ماه‌های فترت اتحادیه و عقب‌ماندگی‌های پیشین را جبران خواهیم کرد. برنامه‌های هیئت‌مدیره جدید این صنف با گذشته بسیار متفاوت خواهد بود. این صنف درزمینه‌ی اخذ تکنولوژی و دستگاه‌های جدید پیشرفت‌های خوبی داشته است اما متأسفانه درزمینه‌ی تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های درست، به‌روز و اصولی همچنان دچار ضعف مشهود بوده است.

  وی ادامه داد: مهم‌ترین برنامه‌های اتحادیه جدید در رابطه با جبران مافات‌ها و پوشش اشتباهات پیشین خواهد بود. برنامه‌ی بعدی که در اولویت کاری ما قرار دارد ایجاد یک سایت اینترنتی قدرتمند برای ارتباط با اعضا و افراد صنف است؛ به‌گونه‌ای که این عزیزان به راحتی بتوانند در جریان مراحل کارهای خود قرار بگیرند. در قدم بعدی باید به تلاش برای گسترانیدن چتر حمایتی اتحادیه اشاره کنم. اکنون چاپخانه‌های بزرگی در حاشیه تهران وجود دارند که از تسهیلات درخوری برخوردار نیستند و ما درصدد هستیم تا با استانی کردن اتحادیه این مشکل را حل کنیم.

  ابوالحسنی حل مشکلات مالیاتی را نیز یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آتی اتحادیه برشمرد و بیان داشت: مسئله مالیات یکی از مشکلات اساسی چاپخانه‌داران است. در همین رابطه بنده اقداماتی انجام داده‌ام و با هیئت‌رئیسه مجلس نیز رایزنی‌هایی صورت گرفته است؛ پیگیری‌ها و حل این موضوع یکی از اصلی‌ترین مراکز توجه ما در هیئت‌مدیره جدید خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: اتحادیه چاپخانه داران تهران در یک قدمی تعیین تکلیف

  رئیس جدید اتحادیه چاپخانه‌داران تهران ضمن تبریک به اعضای صنف چاپ افزود: اتحادیه چاپ از اعضای بزرگ اتاق اصناف محسوب می‌شود و امیدواریم با کمک اعضا صنف بتوانیم جایگاه اصلی و واقعی این اتحادیه را به آن بازگردانیم. چاپ محق اعتلای جایگاه است، این مهم نیز حمایت تمام‌قد افراد صنف را از اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه می‌طلبد، در همین راستا نباید به افرادی که هیچ جایگاه صنفی و اجتماعی در این زمینه ندارند اجازه دخالت و کارشکنی داده شود.

  وی در همین رابطه اذعان داشت: در یک سال گذشته بنده آماج حملات افرادی قرار داشته‌ام که در حاشیه قرار داشتند اما اعتبار این صنف را با رفتار خود زیر سؤال بردند. ما معتقدیم اعضای صنف همچون بازوهای اتحادیه هستند و بدون حمایت آن‌ها کاری پیش نخواهد رفت، در همین زمینه لازم است تا خود آن‌ها نیز به حمایت از حقوق خود جلوی چنین افرادی ایستادگی کنند؛ با همدلی ما پیروزی و ارتقا دور نخواهد بود.

  وی در پایان بیان داشت: اتحادیه مسئولیت سنگینی در راستای ارتقای صنعت چاپ بر عهده دارد و نمی‌تواند انرژی خود را صرف حواشی کند. بنده به عنوان سکان‌دار جدید اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از همین‌جا و با ‌صراحت کامل بیان می‌کنم که از این پس با هرگونه کژ رفتاری که باعث تضعیف جایگاه اتحادیه شود به‌صورت حقوقی و قضایی برخورد خواهم کرد. این دوره از اتحادیه چاپخانه‌داران محکوم به اقتدار و تثبیت جایگاه والا است.

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 − یک =