اتحادیه پیگیر تسهیلات واحدهای چاپی از معاون وزیر کار شد

  0
  22
  واحدهای چاپی

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از برگزاری نشست با معاون وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی برای پیگیری وقفه پرداخت تسهیلات مالی به واحدهای چاپی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ بهمن پورمند، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به اعطای وام و تسهیلات ۱۲ درصد به اصناف آسیب دیده از کرونا گفت: با پیگیری ‌های اتحادیه چاپخانه‌ داران اعضای این صنف نیز به سایت کارا مراجعه کردند و بسیاری از همکاران توانستند پس از تایید سامانه کد دریافت کنند.

   وی ادامه داد: طبق اطلاعات اولیه حدود ۴۰۰ نفر از واحدهای چاپی توانستند به سایت کارا وارد شوند اما همه این افراد مشمول دریافت تسهیلات نشدند و نتوانستند کد دریافت کنند زیرا در بسیاری از موارد سایت مشکل داشت.

   پورمند با بیان اینکه هنوز مبلغی تحت عنوان تسهیلات به چاپخانه ‌داران اعطا نشده است، افزود: در این زمینه بانک مرکزی باید به بانک ‌های عامل دستور پرداخت تسهیلات را بدهد که هنوز این کار اجرایی نشده است و با تعویق و وقفه روبه‌رو شده است.

   وی درخصوص وقفه در پرداخت تسهیلات به واحدهای چاپی یادآور شد: در این زمینه ظهر امروز (سه‌شنبه ۱۷ تیر) با معاون وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی برای پیگیری علت وقفه در پرداخت تسهیلات به واحدهای چاپی جلسه داریم تا مشکلات و دغدغه‌ های صنف و نیاز اهالی این حوزه به وام‌ ها را به گوش مسئولان برسانیم.

  پورمند با اشاره به اقداماتی که در هفته ‌های اخیر برای پیگیری حقوق چاپخانه‌ داران انجام شده است، توضیح داد:‌ هفته گذشته جمعی از اهالی فرهنگ نشستی با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتند و دغدغه‌های خود را طرح کردند که بنده نیز به مشکلات معیشتی و اقتصادی چاپخانه‌داران با توجه به شیوع بیماری کرونا و رکود کاری در بین هم‌ صنفی‌ ها اشاره کردم.

   وی همچنین از دیدار با محمد مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: در این دیدار مسئولان سازمان امور مالیاتی از تعویق سه ماهه پرداخت مالیات صحبت کردند اما ما اعلام کردیم وقتی طی سه ماه گذشته رکود کاری وجود داشته است و واحدهای چاپی ما کاری نکرده‌اند، چگونه می ‌توانند مالیات بپردازند؟

   پورمند تاکید کرد: در این زمینه از مسئولان سازمان امور مالیاتی خواستیم تا این موضوع را با توجه به تعطیلی بخش عمده کارگاه‌های چاپ و مشکلات چاپخانه‌داران در جلسات درون‌سازمانی‌شان طرح کنند و راهکاری برای این موضوع بیندیشند زیرا با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی چاپخانه‌داران توان پرداخت مالیات حتی با فرصت سه ماهه را ندارند.

  بیشتر بخوانید: درخواست بهره‌مندی صنعت چاپ از وام حمایتی اصناف

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو + 2 =