صنعت چاپ قزوین نیازمند حمایت ‌های دولتی

  0
  48
  چاپ قزوین

  مدیر چاپ مسعود قزوین معتقد است؛ صنعت چاپ قزوین با توجه به تغییرات مداومی که به لحاظ به‌روز شدن تکنولوژی دارد باید همواره خود را با شرایط جدید همگام کند و این میسر نمی ‌شود مگر با داشتن سرمایه که در این روزهای سخت دوران رکود حاصل نمی ‌شود مگر با حمایت‌ های دولت.

  چاپ قزوینمسعود پاشاپور مقدم، مدیر چاپ مسعود قزوین درباره وضعیت این روزهای صنعت چاپ قزوین گفت: این روزها به دلیل رکود کلی که در همه صنایع کشور به وجود آمده صنعت چاپ نیز با مشکلات فراوانی مواجه شده است. گرانی مواد اولیه و ملزومات چاپی مجموعه ‌ها و شرکت ‌هایی را که در حوزه چاپ کار می ‌کنند با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

  وی یکی دیگر از مشکلات چاپ قزوین را نزدیکی این استان به کلان‌ شهر تهران عنوان کرد و بیان داشت: نزدیک بودن استان قزوین به تهران باعث شده است تا بیشتر سفارش‌ های چاپی در این استان به سمت تهران برود. بیشتر دفاتر مرکزی شرکت ‌های چاپی نیز در تهران قرار دارند و همین مطلب نیز این مسئله را تشدید می‌ کند.

  پاشاپور در ادامه بیان داشت: دولت باید یکسری تمهیداتی در این مورد بیاندیشد تا کارهای چاپی در خود استان انجام شود؛ یعنی کارهایی را که خود استان توان انجام آن ‌ها را دارد نباید به خارج از قزوین فرستاده شوند.

  مدیر چاپ مسعود افزود: یکی دیگر از مسائلی که ما در صنعت چاپ قزوین با آن مواجه هستیم نداشتن دستگاه‌ های مجهز و به‌روز در این بخش است. این حوزه با توجه به تغییرات مداومی که به لحاظ به‌روز شدن تکنولوژی دارد باید همواره خود را با شرایط جدید همگام کند و این میسر نمی ‌شود مگر با داشتن سرمایه که در این روزهای سخت دوران رکود حاصل نمی ‌شود مگر با حمایت‌ های دولت.

  وی در پایان عنوان کرد: در زمینه برون‌سپاری سفارش‌های استان قزوین باید بگویم ما از شهرستان‌های مجاور سفارشات کاری داریم. از تاکستان و بوئین‌زهرا و خود استان می‌تواند کلیه کارهای چاپی را انجام دهد؛ یعنی توانایی انجام کارهای چاپی در استان قزوین وجود دارد و نیازی به برون‌سپاری نیست تنها مطلب این است که دولت باید حامی صنعت چاپ باشد تا این صنعت بتواند خود را با تغییرات جهانی هماهنگ کند.

  بیشتر بخوانید: مدیر چاپ هنر گفت: صنعت چاپ نیازمند حمایت ‌های کلان است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 15 =