برگزاری نمایشگاه چاپ تهران در وضعیت اقتصادی کنونی، یک ضرورت است

  گفت و گو با علی مغانی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی

  0
  48
  نمایشگاه چاپ تهران

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به رکود کاری باید گفت نمایشگاه چاپ تهران محل تبادل اطلاعات بین تجار و چاپخانه ‌داران و از سوی دیگر بین چاپخانه ‌داران و مخاطبان برای عرضه توانمندی ها و نوآوری‌ های این حوزه است و برگزاری آن یک ضرورت در وضعیت اقتصاد کنونی است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ علی مغانی با بیان اینکه نمایشگاه چاپ تهران توانسته است به جایگاه خوبی دست پیدا کند، گفت: نمایشگاه چاپ تهران تا قبل از  مدیریت آقایان احمد ابوالحسنی و جلیل غفاری‌رهبر توسط کسانی برگزار می ‌شد که به این کار  اشراف نداشته و به صنعت چاپ ربطی نداشتند ولی طی سال ‌های اخیر شاهدیم هر سال بهتر از سال قبل برگزار می شود و البته نتایج مثبت آن را در صنعت چاپ نیز مشهود است.

  وی با اشاره به ویژگی ‌های نمایشگاه چاپ تهران در این سال ‌ها افزود: به عنوان مثال به بحث آموزش اهمیت زیادی داده می‌ شود و هر روز دوره‌ های آموزشی و نشست ‌های مهم در حاشیه نمایشگاه برگزار شده است در حالی که در گذشته به چنین مواردی توجه نمی ‌شد.

  مغانی با بیان اینکه اکنون اوضاع نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران بهتر از گذشته است، گفت: من از مدیران نمایشگاه تشکر می ‌کنم که در این شرایط سخت اقتصادی و بیماری کرونا باز هم پای کار آمدند و همت کردند تا نمایشگاه برگزار شود.

  وی یادآور شد: ما نمی ‌توانیم از بخش خصوصی انتظار داشته باشیم بخشی از درآمد خود را برای ما هزینه کند. اینکه این افراد پیشقدم شده ‌اند و با وجود اینکه بخش خصوصی هستند پای کار آمده ‌اند و برای این صنعت تلاش می‌ کنند قابل تقدیر است.

  مغانی درباره حضور روسای اتحادیه چاپ سراسر کشور توضیح داد: سال گذشته روسای تشکل‌ های چاپ سراسر کشور به نمایشگاه دعوت شدند و در سمینار شرکت کردند و قرار است امسال نیز چنین برنامه‌ ای با توجه به شرایط خاص برگزار شود و باز هم به موضوع آموزش دقت و توجه داشته باشند.

  وی با بیان اینکه نمایشگاه چاپ تهران امسال باید بر اساس پروتکل ‌ها و موازین وزارت بهداشت برگزار شود، گفت: با توجه به رکود کاری باید گفت نمایشگاه محل تبادل اطلاعات بین تجار و چاپخانه ‌داران و از سوی دیگر بین چاپخانه ‌داران و مخاطبان برای عرضه توانمندی‌ ها و نوآوری ‌های این حوزه است و برگزاری آن یک ضرورت در وضعیت اقتصاد کنونی است.

  به گفته وی، این نمایشگاه فرصتی است تا نوآوری‌ و توان اهالی چاپ به نمایش گذاشته شود. من همیشه گفته ‌ام افراد زمانی موفق هستند که وقتی همه ایستاده ‌اند شما بدوی. اگر بخواهیم همه کارها را به کرونا وصل کنیم و کاری نکنیم کشور از دست می ‌رود و همان‌طور که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تاکید می ‌کنند باید کرونا را مدیریت کنیم و در نمایشگاه هم باید وضعیت به‌همین‌گونه باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار + شش =