حوزه چاپ در استان مازندان در الویت قرار گرفت

  0
  20
  حوزه چاپ

  تقویت بازار چاپخانه‌داران افست  و حوزه چاپ قائم‌شهر از طریق فعال‌سازی ظرفیت‌های مغفول‌مانده، اولویت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم‌شهر در حوزه‌ چاپ است.

  حوزه صتعت چاپ از آن دسته از صنایع است که باید توجه ویژه و اساسی به آن شود. این صنعت در اروپا از ۵۰۰ سال پیش شروع به کار کرد و رونق فراوانی گرفت. افراد بسیار زیادی در اروپا در این رشته مشغول به کار هستند. این صنعت همواره با گردش مالی زیادی همراه بوده و برای کارکنان و فعالانش همواره سود آوری داشته، اما متاسفانه در ایران آنچنان که باید و شاید به آن بها دادن نشده ، در دانشگاه های کشور چند سالی بیش نیست که رشته ای به نام چاپ به وجود آمده ، کاردبردهای حوزه چاپ و خدماتش به ما می گوید که در این حوزه در آمد زا کاهلی به خرج داده ایم.

  در موضوع اقتصاد مقاومتی باید توجه و توسعه به حوزه چاپ و به عنوان یکی از زیرساخت های بنیادی هر توسعه ای در کشور باشد. اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصاد متکی بر سرمایه های انسانی و مادی داخلی است. با توجه به این مطالب استان مازندران فعالیت هایی در این خصوص انجام داده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست هم‌ اندیشی چاپخانه‌داران قائم‌شهر با سرپرست این‌ اداره، خروج سفارش‌های  حوزه چاپ از شهرستان به‌ عنوان بزرگ‌ترین مشکل این‌حوزه مطرح شد.

   در همین‌ رابطه مهدی رمضانی، ضمن اشاره به دو اصل کیفیت و قیمت به‌ عنوان متغیرهای تعیین‌کننده، تمرکز سفارش‌های چاپ دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی در چاپخانه‌های قائم‌شهر و همچنین اقدام مشابه توسط نامزدهای انتخابات برای چاپ اقلام تبلیغاتی در داخل شهرستان را،در احیای بازار چاپ شهرستان قائم‌شهر مؤثر دانست.

   سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم‌شهر، ورود فرمانداری شهرستان برای تحقق این‌ امر از طریق الزامی شدن موضوع را مؤثر دانسته و رایزنی در این‌خصوص را جزو برنامه‌های خود اعلام نمود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + یک =