تمدید تخفیف ویژه سامانه پست کتاب

  0
  52
  سامانه «پست کتاب»

  فرصت استفاده از تخفیف ویژه خدمات سامانه پست کتاب در طرح «عبور از کرونا با کتاب» با موافقت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا پایان خردادماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در طرح تخفیف سامانه پست کتاب با عنوان «عبور از کرونا با کتاب» از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۵۸ هزار و ۴۶۲ بسته کتاب ارسال شده که بیش از ۴۰ درصد کل بسته ‌های ارسالی در این سامانه بوده است.

  در این طرح که با هدف عدالت دسترسی به کتاب برای همه شهروندان ایجاد شده، با اختصاص بخشی از یارانه کتاب به حمایت از سامانه پست کتاب ، برای ارسال هر بسته پستی کتاب به هر نقطه کشور در سرویس «سفارشی» تا دو کیلوگرم صرفاً مبلغ ۳۰ هزار ریال دریافت شده و مابقی مبلغ از محل یارانه کتاب توسط خانه کتاب به شرکت پست پرداخت می‌شود.

  سامانه «پست کتاب»

  تا اواسط اسفند ۱۳۹۸، ۴۵۰ فعال حوزه کتاب و نشر شامل ناشر، کتابفروشی و فروشگاه اینترنتی در سامانه پست کتاب عضو شده بودند، اما با اجرای طرح «عبور از کرونا با کتاب» این تعداد به ۸۱۱ عضو رسیده است.

  در طرح «عبور از کرونا با کتاب» ۵۳ هزار و ۹۶۲ بسته ارسالی (۹۲ درصد) متعلق به شهرها و ۴ هزار و ۵۰۰ بسته ارسالی (۸ درصد) به روستاها اختصاص داشته است. بیشترین میزان ارسال کتاب هم در این طرح متعلق به تهران، قم و خراسان رضوی و بیشترین دریافت‌ کنندگان کتاب در تهران، اصفهان و فارس بود.

  ناشران، کتاب‌فروشان، توزیع‌کنندگان، فروشگاه‌های اینترنتی کتاب و فعالان تولید و فروش کتاب، با پروانه کسب و کار معتبر می‌توانند برای استفاده از این تخفیف از طریق سایت خانه کتاب ketab.ir یا سامانه posteketab.com نسبت به ثبت‌نام و عضویت اقدام کنند. پس از ثبت نام حداکثر پس از ۲۴ ساعت پنل پستی سامانه پست کتاب در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

  بیشتر بخوانید: اقدامات حمایتی معاونت امور فرهنگی ارشاد از کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − 3 =