حضور هم زمان ناشران کودک و کتب استانی در نمایشگاه کتاب قم

  0
  17
  ناشران

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، نمایشگاه های کتاب همواره مکان مناسبی بودند برای گردهم آیی افراد اهل کتاب و فرهنگ  نمایشگاه های استانی که این روزها در شهرستان های ایران برگزار می شود اتفاق بسیار خوبی برای اهالی فرهنگ به شمار می آید، چرا که هم ناشران از برگزاری این نمایشگاه ها سود می برند و هم اهالی فرهنگ و کتاب خوانی در این بین از برکات وجود نمایشگاه می توانند کتاب های مورد نیاز خود را با تخفیف از نمایشگاه خریداری کنند.

   رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم با بیان اینکه مبلغ ریالی در نظر گرفته شده برای نمایشگاه استانی کتاب قم از سال گذشته بیشتر بود، گفت: به‌همین‌خاطر تصمیم گرفته شد نمایشگاه استانی کتاب و نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان، به‌صورت همزمان برگزار شود.

   قم  میزبان ناشران 

  حمید خرمی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم، با یادآوری برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در سال گذشته در این استان، گفت: با توجه به استقبال هم‌استانی‌های عزیز از نمایشگاه سال گذشته و فراهم شدن امکان استفاده از فضای نمایشگاه دائمی استان قم با مشورت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مقرر شد دو نمایشگاه استانی کتاب و تخصصی کتاب کودک و نوجوان را همزمان برگزار کنیم.

  وی اضافه کرد: وقتی خانواده‌ها در کنار هم برای بازدید و خرید کتاب به بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی استان می‌آیند، مناسب است این فضا برای استفاده جمعی و همگانی فراهم آید.

  خرمی گفت: با توجه به اینکه مبلغ ریالی که ازسوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برای نمایشگاه امسال در نظر گرفته شد، از مبلغ سال گذشته بیشتر بود، تصمیم گرفته شد هر دو نمایشگاه با هم برگزار شود.

  رئیس اتحادیه ناشران از کیفیت نمایشگاه می گوید

  رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان استان قم به کم و کیف نمایشگاه هم اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه بیش از ۳۴۱ ناشر در ۲۴۰ غرفه با عرضه بیش از ۹۰ هزار عنوان کتاب، شرکت کرده‌اند که در دو بخش ناشران عمومی و دانشگاهی و نیز ناشران کودک و نوجوان ساماندهی شده‌اند.

  وی اضافه کرد: در بخش چادری نمایشگاه، ناشران کودک و نوجوان، دانشگاهی، آموزشی و کمک درسی‌ها که حدود ۵۰ درصد از آمار ناشران را تشکیل می‌دهند، حضور دارند و علاقه مندان می‌توانند تا ۲۰ دیماه هر روز از ساعت ۱۵ الی ۲۲ از نمایشگاه دیدن کنند.

  خرمی با بیان اینکه ما در چهارچوب مقررات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران حرکت می‌کنیم و بودجه خاصی به‌تنهایی برای برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در نظر گرفته نمی‌شو، گفت: هر استانی می‌تواند در سال یک نمایشگاه برگزار کند و با توجه به تصمیمی که در سطح استان گرفته می‌شود، این امکان فراهم می‌شود که نمایشگاه به‌صورت تخصصی یا عمومی برگزار شود.

  خرمی در پایان بیان کرد: رونمایی  از کتاب‌های چاپ جدید و نشست‌های تخصصی در حوزه کتاب کودک و نوجوان که توسط انجمن ناشران کودک و نوجوان برگزار می‌شود از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

  بیشتر بخوانید:

  استقبال ناشران از نمایشگاه کتاب همدان

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − شانزده =