نمایشگاه کتاب همدان و حضور برد برد ناشران

  0
  28
  روزهای بحران

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، نمایشگاه کتاب همدان با حضور ناشران  در محل نمایشگاه بین المللی همدان در حال برگزاری است، کتاب همواره فرصتی است برای ناشران و البته مردم، چرا که  نمایشگاه کتاب فرصتی است که هم ناشران می توانند از آن سود ببرند و هم خریداران کتاب، می توان گفت نمایشگاه کتاب یک رویداد برد برد برای همه شرکت کنندگان آن است.

  یک ناشر با بیان اینکه نمایشگاه کتاب بازار نشر را رونق می‌دهد گفت: ناشران کمتر شناخته شده و تازه‌کار در نمایشگاه سراسری کتاب فرصت دارند تا خود و تولیداتشان را به مردم معرفی کنند.

  نماینده فروش انتشارات مسجد مقدس جمکران اظهار داشت:  ناشران تازه کار  در نمایشگاه ها فرصت زیادی دارند تا بتوانند خود را به دیگر ناشران بشناسانند و همچنین تولیدات خود را به مردم و به دیگر ناشران   معرفی کنند.

  سیدحسن حسینی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌ها در توسعه کتابخوانی بسیار اثرگذار است گفت: کتاب های زیادی وجود دارد که در طول سال در کتاب فروشی ها پیدا نمی شود اما در نمایشگاه کتاب می توانند کتاب هایی را که می خواهند پیدا کنند.

  وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به نمایشگاه سراسری کتاب همدان، انواع کتاب‌ها در بخش‌های مختلف را با حداقل ۳۰ درصد تخفیف خریداری کنند.

  حسینی گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها به رونق بازار نشر به ویژه برای ناشرانی که وابسته به هیچ نهادی نیستند، کمک می‌کند.

  این ناشر تاکید کرد: ناشران کمتر شناخته شده، می‌توانند کتاب‌های خود را معرفی کرده و به فروش برسانند و با توجه به تخفیف های پیش بینی شده زمینه خرید را برای کسانی که توان خرید ندارند هم فراهم شده است.

  نمایشگاه کتاب همدان فرصتی تازه

   

  مدیر انتشارات «اول و آخر» نیز گفت: حضور مردم در نمایشگاه کتاب و ایجاد انگیزه برای خرید حتی یک کتاب، سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد.

   پویا ریاضی‌خواه با بیان اینکه در شهر همدان پس از چند سال نمایشگاه سراسری کتاب برگزار شده افزود: کتاب‌های جدیدی در نمایشگاه عرضه می‌شود که ممکن است مردم در کتاب‌فروشی ها به آنها دسترسی نداشته باشند.

  وی با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه‌ها در توسعه کتاب‌خوانی تاثیرگذار هستند یادآوری کرد: در طول سال نمایشگاه کتاب به اندازه سایر نمایشگاه‌ها رونق ندارد و برگزاری آن نظر مردم را به خوبی جلب می‌کند.

  این مدرس دانشگاه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه‌ها سیاست‌ حمایتی را در پیش می‌گیرد و با ارائه تخفیف به مردم، زمینه فروش بیشتر را فراهم می‌کند.

  ریاضی خواه با اشاره به اینکه حضور ناشران بیشتر از اینکه جنبه فروشگاهی داشته باشد، حالت نمایشگاهی دارد افزود: ناشران در شهرستان‌ها حضور پیدا می‌کنند تا انتشارات خود را معرفی کرده و مردم با آنها آشنا شوند.

   این ناشر همچنین افزود تخفیف هایی که در نمایشگاه های کتاب در نظر گرفته می شود، باعث می شود تا فروش کتاب در نمایشگاه بالا برود و به این ترتیب به رونق کار ناشران کمک خواهد شد. وی همچنین افزود مردم در طول سال کتاب را در سبد خانوار خود قرار نمی دهند و گرنه در طول سال نیز بدون تخفیف کتاب تهیه می کنند.

  تلفن همراه هرگز جایگزین کتاب نمی‌شود

  یکی از غرفه‌داران دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان نیز برپایی نمایشگاه را اقدام مثبتی ارزیابی کرد که به وسیله آن می توان مردم را به مطالعه عادت داد.

  علی ابوالفتحی‌ نادر با بیان اینکه فضای مجازی نمی‌تواند کمبود کتاب خواندن را جبران کند افزود: نمی‌توان با تلفن همراه لذت خواندن کتاب را آنچنان که باید حس کرد و تجربه نشان می‌دهد که کتاب کاغذی، نوعی کتاب‌درمانی است و تاثیر بیشتری بر مخاطبان دارد.

  وی با اشاره به سهولت دسترسی به ناشران و ارائه اطلاعات دقیق در مورد کتب در نمایشگاه سراسری کتاب، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور فعالان عرصه نشر در نمایشگاه، حتی اگر کتاب‌های مورد نظر یافت نشود، اطلاعات در خصوص نحوه دسترسی به علاقه مندان ارائه می‌شود.

  این غرفه دار گفت: مردم برای زندگی با دانش و آگاهی بالا، باید با کتاب‌های حوزه های مختلف آشنایی داشته باشند و اطلاعات خود را محدود به نوع خاصی از کتاب نکنند.

  دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان هجدهم دی ماه آغاز شد و تا بیست و سوم همین ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان ادامه دارد.

  بیشتر بخوانید:

  ناشران در نمایشگاه کتاب همدان از مشکلات می گویند

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − یک =