نمایشگاه کتاب کرمان، نمایشگاهی در شان مردم کرمان

  0
  10
  نمایشگاه کتاب تهران

  نمایشگاه کتاب کرمان با وجود همه مشکلات اقتصادی موجود در زمان مقرر برگزار خواهد شد. این نمایشگاه هجدهمین دور خود را پشت سر می گذارد و با هدف ترویج کتاب و کتاب خوانی از ۷ تا ۱۳ دی ماه آغاز به کار خواهد کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا علیزاده پیش از ظهر شنبه در نشست خبری هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان بیان داشت: امیدوارم که شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب در شأن مردم کرمان باشیم.

  وی با اشاره به اینکه هجدهمین نمایشگاه ناشران ایران در کرمان با توجه به اهمیت و جایگاهش یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی در استان کرمان است، گفت: با گذشت ۱۸ دوره از نمایشگاه در کرمان این رویداد تبدیل به یک مطالبه شده و مردم انتظار دارند این رویداد هر ساله برگزار شود.

  علیزاده تصریح کرد: بنا به خواست مردم و ارزشی که برای کتاب قائل هستند و علیرغم همه مشکلات اقتصادی که وجود دارد زمان برگزاری نمایشگاه یکی از مشکلات پیش روی ما بود.

  وی به ویژگی نمایشگاه امسال اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای فرهنگ عمومی مبنی بر اینکه شهر کرمان در چشم انداز ۱۴۰۰ برنامه ریزی شده تا به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شود برگزاری این نمایشگاه برای ما حائز اهمیت است.

  علیزاده گفت: در نمایشگاه امسال علاوه بر فروش و عرضه کتاب، بحث فروش کتاب‌های دیجیتال و فروش کتاب‌های خارجی و بین الملل نیز مطرح است؛ همچنین در حوزه بیانیه گام دوم آثار هنری شامل عکس در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

  برگزاری تورهای کتاب گردی در نمایشگاه کتاب 

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان اظهار داشت: در نمایشگاه امسال ۶۱۳ ناشر ثبت نام کردند که ۲۱۸ ناشر به صورت مستقل و ۱۱۵ ناشر به صورت نمایندگی انتخاب شده‌اند که در مجموع ۳۳۱ ناشر در بخش کتب داخلی نمایشگاه حضور خواهند داشت.

  علیزاده بیان داشت: ۸۸ هزار و ۱۳۰ عنوان کتاب و در مجموع ۷۰۰ هزار جلد کتاب در بخش داخلی نمایشگاه ارائه می‌شود: از ویژگی‌های امسال نمایشگاه ایجاد ۱۴ غرفه در بخش بین الملل است با ۹ ناشر با کتاب‌هایی از ۸۶ کشور با ۱۱ هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در بخش بین‌الملل است.

  علیزاده یادآور شد: در بخش دیجیتال ۱۵ غرفه ایجاد می‌شود که هنوز تعداد عنوان و موضوعات مشخص نشده است. همچنین ۱۸ کتابفروشی به عنوان یار و همراه نمایشگاه هستند و تا سه هفته بعد از نمایشگاه مردم می‌توانند بن‌های تخفیف خود را از این کتاب فروشی‌ها خریداری کنند.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: برنامه ای تحت عنوان شب های فرهنگی در شهرستان ها برگزار خواهد شد.  در این تورها علاقه مندان به کتاب و و کتاب خوانی شرکت خواهند کرد. این برنامه در قالب تورهای کتاب گردی برگزار می شود. و علاقه مندان به کتاب خوانی می توانند روزانه از نمایشگاه دیدن کنند. 

  وی افزود: برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب و رونمایی کتاب نیز از برنامه‌هایی است که امسال تلاش شده با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی انجام شود.

  علیزاده گفت:  بن کتاب در بین مردم کرمان توزیع خواهد شد. ۱۳۰ میلیون تومان یارانه در قالب کارت‌های خرید ارائه شده که حدود ۶۵۰ میلیون تومان بن (۲۰ درصد) توزیع می‌شود که برخی انتشاراتی‌ها امکان بیش از این تخفیف را نیز دارند.

  علیزاده با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم فضای خوبی ایجاد کنیم گفت: مردم کرمان مردم علاقمند به کتاب هستند اما تلاش شده که مردم در یک هفته به اتفاق خانواده از این فضا بازدید کنند. نمایشگاه کتاب کرمان با هدف ترویج کتاب خوانی برای مردم فرهیخته کرمان برگزار خواهد شد.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: تاریخ برپایی نمایشگاه از ۷ دی تا ۱۳ از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۲۰ شب در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی جنوب شرق است که با شعار “کتاب یعنی زندگی ” همراه است همچنین این شعار به عنوان شعار سایر استان‌ها نیز مطرح شده است.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه کتاب گلستان و استقبال بی سابقه مردم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 − سه =