استاندار کرمان در بازدید از نمایشگاه کتاب

  0
  11
  نمایشگاه کتاب تهران

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از تسنیم، استاندار کرمان در بازدید از نمایشگاه کتاب عملکرد نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و افزود تعداد ناشران نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است. وی در اهمیت توجه به کتابخوانی افزود کتاب خواندن می تواند جهان آدمی را تغییر دهد.

  محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، محمدرضا وفایی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان و خنجری مدیر‌کل حوزه استاندار کرمان نیز استاندار کرمان را در بازدید از نمایشگاه کتاب همراهی کردند.

  در این بازدید که حدود دو ساعت به طول انجامید استاندار کرمان از سالن‌های باستانی‌پاریزی و خواجوی‌کرمانی در نمایشگاه کتاب کرمان بازدید و با تعدادی از ناشران حاضر شده در هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان گفت‌وگو و در جریان استقبال مردم از نمایشگاه کتاب قرار گرفت.

  استاندار کرمان در غرفه کرمانشناسی نمایشگاه کتاب

  استاندار کرمان در غرفه مرکز کرمان‌شناسی تاملی طولانی‌تر نسبت به سایر غرفه‌ها داشت و در یکی از غرفه‌های نمایشگاه قسمتهایی از کتاب “فلسفه اخلاق” استاد شهید آیت‌الله مطهری را مورد مطالعه قرار داد.

  محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این بازدید با ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: سال گذشته ۲۵۰ ناشر در نمایشگاه کتاب کرمان حضور پیدا کردند و امسال شاهد حضور ۴۹۶ ناشر داخلی و خارجی در نمایشگاه کتاب کرمان هستیم.

  وی بیان کرد: بخش بین‌‌الملل ویژگی مهم نمایشگاه امسال کتاب کرمان است که ۸۹ ناشر و ۶ شرکت و نماینگی ناشر خارجی با ۱۱ هزار و ۲۰۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارند و دوستداران کتاب با حضور در نمایشگاه کتاب کرمان می‌توانند از این بخش نیز بازدید کنند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه امسال در بخش جنبی نمایشگاه کتاب کرمان طراحان لباس ایرانی‌اسلامی، بخشی از طراحی‌های لباس خود را ارائه می‌کنند افزود: این بخش نمایشیگاه با مشارکت دانشجویان، مدارس و هنرمندان برنامه‌ریزی شده است.

  عیلزاده با بیان اینکه امسال در بخش جنبی نمایشگاه کتاب کرمان طراحان لباس ایرانی‌اسلامی، بخشی از طراحی‌های لباس خود را ارائه می‌کنند خاطر‌نشان کرد: هر نیم ساعت سرویس ایاب و ذهاب از میدان آزادی شهر کرمان برای نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در نمایشگاه از این سرویس‌ها استفاده کنند.

  محمدجواد فدائی استاندار کرمان نیز در این بازدید با اشاره به شعار نمایشگاه کتاب امسال با عنوان” کتاب یعنی زندگی” اظهار داشت: نقش مطالعه و کتاب‌خوانی در تعالی و رشد جامعه اهمیت زیادی دارد و بایستی فرهنگ مطالعه در زندگی کنونی جاری و ساری شود.

  وی با بیان اینکه اگر می‌خواهید زندگی‌تان تغییر کند، حتما کتاب بخوانید گفت: برخی کتاب‌ها به ما احساس تحول و تغییر می‌دهد و احساس امیدواری و اینکه خیلی کارها را می‌شود، انجام داد.

  استاندار کرمان با اشاره به اجرای ایده پنجشنبه‌های کتابخوانی در استانداری کرمان افزود: از فرصتی که دولت برای آموزش در اختیار ما قرار داده استفاده کردیم و یک ساعت از صبح پنجشنبه‌ هر هفته را به کتابخوانی اختصاص دادیم که همکاران استانداری مطالعه کنند و استقبال هم خوب بوده است.

  هیجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در محل نمایشگاه بین‌المللی جنوب شرق در کیلومتر ۱۲ جاده کرمان – باغین تا سیزدهم دی‌ماه جاری از ساعت ۹ و نیم تا ۸ شب پذیرای علاقمندان است و دوستداران کتاب تنها تا فردا جمعه فرصت دارند که از هیجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران در کرمان بازدید کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 2 =