چاپ کتاب به صورت تقاضا محور در زنجان

  0
  12
  چاپ کتاب

  معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: چاپ کتاب تقاضا محور است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محمود علی‌محمدی در گفت‌ و گو با ایسنا، در رابطه با وضعیت انتشارات‌ استان زنجان، اظهار کرد: از چهل انتشاراتی موجود در استان زنجان، ۲۰ انتشاراتی فعال بوده و از سال گذشته اقدام به دریافت مجوز و چاپ ‌کتاب کرده ‌اند.

  وی افزود: در استان بیشتر فرآیند چاپ کتاب تقاضا محور است و انتشارات با همکاری مولفان و مترجم بعد از دریافت مجوز چاپ، اقدام به چاپ کتاب می‌کنند.

  این مسئول در رابطه با اینکه بعضی از مولفان و مترجمان برای کاهش هزینه، اقدام به چاپ کتاب در انتشاراتی‌های خارج استان می‌کنند، تصریح کرد: این تصور که چاپ کتاب در خارج از استان هزینه‌ های کمتری خواهد داشت، تصوری غلط است، در حالی‌ که هزینه چاپ وابسته به مولفه‌ ها و شاخص‌ های این حوزه مانند قیمت کاغذ و غیره دارد که بخشی از آن در همه استان‌ها ثابت است و در بخش کیفیت و شیوه‌های چاپ نیز چاپخانه‌های استان قدرت و کیفیت بالایی دارند.

  علی‌محمدی ادامه داد: چاپ کتاب در استان علاوه بر رونق چاپخانه، باعث توسعه اقتصادی نشر نیز می‌شود که امیدواریم مولفان و مترجمان فرآیند چاپ کتاب را در داخل استان انجام دهند.

  این مسئول عنوان کرد: نشر و چاپ ‌کتاب یک موضوع وابسته به خرید است و تا زمانی که تقاضا و خرید کتاب وجود داشته‌ باشد، چاپ و نشر کتاب نیز انجام می‌گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و با خانه ماندن، میزان تقاضای کتاب افزایش یافته و تاکنون ۷۰ عنوان کتاب مجوز دریافت کرده‌اند که این میزان در حال افزایش است.

  بیشتر بخوانید: چاپ نشریات در زنجان کاهش یافت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × دو =