کتابخوانی در معرض نابودی

  0
  11
  کاغذ رایگان

  به گزارش  چاپ و نشر به نقل تسنیم از اردبیل، ظهر شنبه طرح بازدید مسئولان استانی از کتابفروشی ها و بررسی وضعیت کتابخوانی که در سال‌های اخیر انجام شده است، با حواشی همراه بود که گویای مشکلات ناشی از گرانی کاغذ است.

  در این بازدید کتابفروشان موضوع گرانی کاغذ را مطرح کرده و افزایش قیمت را یکی از دلایل کاهش فروش کتاب عنوان کردند.

  گرانی کاغذ هر چند موضوعی است که به استان اردبیل اختصاص ندارد اما به‌دلیل سطح پایین درآمد در اردبیل موجب شده تا به تدریج کتاب از سبد خرید بسیاری از خانوارها حذف شود.

  در این بازدید معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با تاکید به ضرورت رسیدگی به مشکلات کتابفروشی‌ها تصریح کرد: مجموع اقدامات باید به شکلی باشد تا کتاب در سبد کالای مصرفی خانواده‌ها قرار گیرد.

  وی با بیان اینکه جامعه برای پیشرفت فرهنگی نیازمند استفاده از کتاب و کتابخوانی است، افزود: به‌ویژه پرورش فکری نسل آینده نیازمند ترویج فرهنگ مطالعه است.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت: با توجه به اینکه سرانه مطالعه در استان اردبیل باید افزایش یابد، انتظار می‌رود نهادهای فرهنگی در این رابطه مشارکت داشته و زمینه افزایش مطالعه را فراهم سازند.

  ندایی همچنین خواستار استمرار برنامه‌های فرهنگ‌ساز افزایش مطالعه شد و گفت: از جمله نشست‌های کتابخوان بی‌شک اثرات قابل توجهی در سطح جامعه دارد.

  وی به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در ترویج مطالعه اشاره کرد و گفت: ضروری است سازمان‌های مردم‌نهاد با جدیت نسبت به ترویج مطالعه اقدام کرده و به فرهنگ‌سازی در بین اقشار مختلف توجه داشته باشند.

  مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز در این بازدید به‌ضرورت ترویج مطالعه اشاره و تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی با برگزاری برنامه‌های متنوع در راستای ترویج مطالعه گام برمی‌دارد.

  پروانه رضاقلیزاده افزود: بخشی از برنامه‌های فرهنگی در راستای حمایت از فعالان حوزه کتاب است که تجلیل و تقدیر از کتابفروشی‌ها در همین راستا است.

  وی با بیان اینکه مراسم تجلیل از فعالان حوزه کتاب نیز به زودی برگزار می‌شود گفت: انتظار می‌رود در ترویج ضرورت مطالعه تمامی نهادها یاریگر ما باشند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − 11 =