حمایت از نشر برای حفظ فرهنگ کشور

  0
  36
  فرهنگ

  خرید کتاب به عنوان یکی از دغدغه‌های ناشران و نویسندگان استانی و اهالی فرهنگ  مطرح است و بارها در جلسات مختلف درخواست شده تا حمایت مسئولین استانی در این خصوص وجود داشته باشد. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا جمالی پور تاکید کرد: خرید حمایتی کتاب از ناشرین و نویسندگان استانی در دستور کار قرار دارد اما بنابر مشکلات اقتصادی موجود قدری با محدودیت مواجه هستیم که تلاش می‌کنیم تا آسیبی به این حوزه وارد نشود.

  وی افزود: تلاش ما این بوده است که در مناسبت‌های مختلف به بهانه‌های متفاوت بتوانیم از تولیدات هنرمندان و فعالین استانی در حوزه فرهنگی حمایت کنیم.

  راه‌اندازی باغ کتاب در قزوین پیگیری می‌شود

  محمد حسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به اجرای طرح راه اندازی باغ کتاب در قزوین اظهار داشت: قزوین شهر تمدن و فرهنگ است و ریشه تاریخی این استان در زبان و ادب فارسی موجب شده است تا هنرمندان فراوانی ریشه در این خاک داشته باشند.

  وی گفت: قزوین سرزمین عبید زاکانی، علامه دهخدا، حمد الله مستوفی، واعظ قزوینی، اشرف الدین حسینی و عارف قزوینی‌هاست، و امروز نیز در عصر حاضر شاهد بروز و ظهور هنرمندان و فرهیختگان زیادی از استان در حوزه علم و ادب هستیم.

  مدیرکل  ارشاد اسلامی استان قزوین بیان کرد: علاقمندی جوانان این استان به زبان و ادبیات فارسی میراثی است که از گذشته برای ما به یادگار مانده است و امروز ما وظیفه داریم این یادگاری ارزشمند را پاس بداریم و با حمایت از فعالین این حوزه بستر رشد و توسعه فعالیت‌های فرهنگی را در استان فراهم کنیم.

  اسماعیلی خاطرنشان کرد: تولیدات فرهنگی در حوزه شعر و ادبیات داستانی امروز در قالب کتاب و محتواهای موجود در فضای مجازی توسط هنرمندان استان قزوین رشد قابل توجهی داشته است و از این رو باید تلاش کنیم تا غنای این تولیدات را افزایش دهیم.

  وی گفت: هنرمندان استان قزوین امروز به حمایت مسئولین استانی نیاز دارند، چرا که به واقع بسیاری از زیرساخت‌های اولیه برای فعالیت فرهنگی در شهر ما مهیا نیست و باید مسئولین استانی نگاه جدی تری به حوزه فرهنگ داشته باشند.

  مدیرکل  ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: راه اندازی باغ کتاب امروز به یکی از نیاز‌های استان تبدیل شده است و می‌تواند به بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی استان قزوین جهت دهی کند.

  اسماعیلی افزود: همچنین در این مدت تلاش میشود تا انجمن‌های ادبی استان قزوین احیاء و راه اندازی شوند که برای تحقق این امر نیازمند مشارکت مسئولین استانی و اجرای طرح‌های حمایتی از هنرمندان و نویسندگان دراستان هستیم.

  وی گفت: فرهنگ هویت و گنجینه غنی داشته‌های معنوی ماست و قطعا حمایت ما از مباحث فرهنگی حمایت از هویت و حفظ این ارزش عظیم در کشور است.

  در ادامه این جلسه جمعی از نویسندگان، شاعرین و مولفان استان قزوین به بیان دغدغه‌های خود پرداخته و با مدیران استانی تشریک مساعی کردند.

  بیشتر بخوانید:

  هزینه های انتشار کتاب همچنان در اوج

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هشت + 12 =