تعویق حضور کانادا در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

  0
  12
  هفتاد و دومین نمایشگاه کتاب فرانکفورت

  نمایشگاه کتاب فرانکفورت بر اساس اطلاعیه ‌ای از تعویق حضور فیزیکی کانادا به عنوان کشور مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ به سال ۲۰۲۱ به همراه تقویت حضور مجازی و تعویق یک ‌ساله حضور سایر کشورهای مهمان ویژه در این رویداد خبر داده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه ‌های فرهنگی ایران، بر اساس خبر منتشره در وبسایت نمایشگاه کتاب فرانکفورت، حضور کشور کانادا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ (۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ – ۲۳ تا ۲۷ مهر ۱۳۹۹) به دلیل تغییر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد.

  کانادا  کمیته ‌ای که حضور کانادا را به عنوان مهمان ویژه ترتیب می ‌دهد، تحت نظارت وزارت میراث ‌فرهنگی کانادا، با هماهنگی نمایشگاه کتاب فرانکفورت و سپس کشورهای مهمان ویژه در ادوار آتی این نمایشگاه به توافق رسید تا حضور فیزیکی آن را به مدت یک سال به تأخیر بیندازد.

  همچنین کشورهایی که قرار بود در سال ‌های بعد مهمان ویژه این نمایشگاه باشند (اسپانیا، اسلوونی و ایتالیا) موافقت کردند که هر کدام حضور خود را برای یک سال به تأخیر انداخته تا حضور کانادا به سال ۲۰۲۱ موکول شود. بر همین اساس در دوره پیش رو، متولیان حضور کانادا در حال آماده ‌سازی حضور مجازی خود هستند تا نویسندگان و ناشران این کشور مشارکت پررنگی در فضای مجازی داشته باشد.

  کانادا مهمان افتخاری سال 2021
  اسپانیا مهمان افتخاری سال 2022
  اسلوونی مهمان افتخاری سال 2023
  ایتالیا مهمان افتخاری سال 2024

  کانادا

  «یورگن بووس»- مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت – نیز در این خصوص گفت: «می ‌خواهیم از کمیته ‌های مهمان ویژه، تشکل ‌های نشر و مقامات اسپانیا، اسلوونی و ایتالیا تشکر کنیم که به دلیل همبستگی با کانادا، موافقت کردند حضور خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای یک سال دیگر به تعویق انداخته تا نتیجه مطلوب در خصوص حضور این کشور و فرصت ممکن برای ارائه ادبیات و فرهنگ این کشور در اکتبر ۲۰۲۱ به دست آید.

  هم ‌زمان مشتاقانه منتظر همه فعالیت ‌های مجازی هستیم که توسط طرف کانادایی ما در طول نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۲۰ ارائه خواهد شد. امسال با چالش ‌های اساسی مواجه شده‌ ایم و می ‌بینیم که جامعه بین ‌المللی نشر در پاسخ به این موضوع با یکدیگر متحدند. این همکاری در خصوص کشورهای مهمان ویژه تنها یکی از نمونه ‌های بی‌شمار است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + 18 =