به طور قطع سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار نمی شود

  0
  17
  سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب

  سخنگوی‌ شورای سیاست‌ گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از مصوبه این‌ شورا مبنی بر لغو برگزاری نمایشگاه در سال جاری خبر داد.

  سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاببه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوب دهقانکار اعلام کرد: طبق مصوبه این شورا سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال جاری برگزار نخواهد شد.

   سخنگوی شورای سیاست‌ گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به جلسه غیر حضوری این شورا (روز شنبه مورخ 28 تیرماه) گفت: بنا بر اعلام صریح دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تکلیف همگانی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع در سطح کشور و همچنین نبود چشم‌انداز روشن در امکان برگزاری نمایشگاه در ماه‌های آتی، شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران برگزاری این دوره از نمایشگاه را در سال جاری منتفی دانست.

   دهقانکار با اشاره به اهمیت و ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نمایشگاه کتاب تهران به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور گفت: شورای سیاست‌گذاری علاقه‌مند بود حتی‌الامکان این نمایشگاه در سال جاری برگزار شود. دلیل اصلی طمأنیه و تامل شورا در اعلام لغو نمایشگاه نیز امید به برگزاری آن در ماه‌های اخیر بود.

   سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: اعضای شورا در این جلسه ابراز امیدواری کردند دولت و مجلس محترم در حمایت مادی و معنوی از صنعت نشر کشور به‌عنوان یکی از صنایع مادر و اثرگذار عرصه فرهنگ از هیچ  کوششی دریغ نورزند. به‌علاوه، اعضای شورا تصریح کردند از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می‌رود نسبت به امکان‎سنجی برای حمایت بهینه از صنعت نشر کشور از طریق برنامه‌های حمایتی جایگزین اقدام کند.

   دهقانکار در پایان خاطر نشان کرد: اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ضمن قدردانی و سپاس از زحمات مدافعان سلامت ابراز امیدواری کردند با تلاش تیم پزشکی کشور و همدلی و همراهی ملت بزرگ ایران شاهد ریشه‌کنی این ویروس منحوس و برگزاری باشکوه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال آتی باشیم.

  بیشتر بخوانید: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب بی فایده است

   در این جلسه که ریاست آن را محسن جوادی بر عهده داشت، محسن چینی‌فروشان، ایرج ضرغام، مهدی فیروزان، علیرضا سبحانی‌نسب، هومان حسن‌پور، ابراهیم حیدری، مهدی اسماعیلی‌راد، فریدون عموزاده‌خلیلی، محمدجواد مرادی‌نیا، میثم نیلی و ایوب دهقانکار حضور داشتند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 4 =