وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در حمایت از اهالی نشر

  0
  13
  وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا- مدیرکل وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: همه اهالی فرهنگ و هنر برای ثبت‌نام در راستای دریافت تسهیلات واحدهای آسیب‌دیده از شیوع بیماری کرونا تا ۱۵ شهریورماه جاری (شنبه هفته آینده) فرصت دارند.

  حجت الاسلام ناصر خدایاری همچنین افزود: جامعه هدف وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی اعم از موسسات قرآنی، اهالی فرهنگ و هنر، چاپخانه داران و دیگر مشاغل فرهنگی و هنری، حداکثر تا شنبه هفته آینده باید با مراجعه به اداره کل، مدارک خود را ارایه کنند تا مقدمات دریافت تسهیلات ۱۶ میلیون تومانی فراهم شود.

  وی ادامه داد: زمان اعطای تسهیلات مردادماه معین شده بود ولی برای ایجاد فرصت به همه متقاضیان، زمان آن تمدید شده است. کرونا بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به فعالان بخش فرهنگ، هنر و رسانه آذربایجان‌غربی خسارت وارد کرد.

  چاپخانه داران، نوبسندگان، هنرمندان، صاحبان کانون های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه نگاران، ناشران، انجمن های موسیقی، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی نقش داشتند، از بیماری کرونا متضرر شدند.

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم‌ حجم خسارت وارد شده به اصحاب فرهنگ و هنر در کشور را به دلیل بیماری کرونا ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده بود.وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در این خصوص برای اهالی نشر تمهیداتی اندیشیده است.

  بیشتر بخوانید:

  کاغذ دولتی ضامن حیات صنعت نشر کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × پنج =