کتاب گویا برای نابینایان منتشر می شود

  0
  19
  کتاب گویا

  شبکه نابینایان دوستدار کتاب شیراز تولید کتاب گویا و بریل برای نابینایان را در پویشی باعنوان “نوای مهربانی” هم‌زمان با روز جهانی افراد داری معلولیت شروع کرد.

   به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا،مسئول دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز، در آیینی که به همین مناسبت در موسسه نابینایان توانگران کارآفرین برگزار شد، نابینایان را از اقشار بسیار مهم جامعه خواند و گفت: توان‌خواهان ‌از گروه‌های بسیار مهمی هستند که استعدادهای کم‌نظیری در میان آن‌ها پرورش می‌یابد؛ اما با این حال امکانات، به‌ویژه در حوزه کتاب‌های بریل و گویا برای استفاده آن‌ها بسیار محدود است.

  حسن دهقان افزود: شبکه نابینایان دوستدار کتاب شیراز که ۲۵مهرماه هم‌زمان با روز جهانی عصای سفید آغاز به کار کرد، در اولین فعالیت خود، تولید کتاب‌های بریل و گویا را در اولویت قرار داده است.

  سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: سه کتاب گویای “محله سه‌انگشتی‌ها” اثر زهرا فردشاد، “من مترسکم ولی می‌ترسم” نوشته احمد اکبرپور و “داستان‌های زهرا و سارا” اثر زهرا سامانی با صدای نویسندگان آن‌ها در استودیو بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی ضبط و ویرایش شده و به‌زودی در اختیار مراکز نابینایان شیراز قرار می‌گیرد.

  این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: موسسه نابینایان توانگران کارآفرین به یکی از چاپخانه‌های مدرن کتاب بریل مجهز است که امید است با تأمین کاغذ توسط شهرداری شیراز و همچنین همت خیرین تا پایان سال دست‌کم ۵۰ عنوان کتاب را به‌ویژه در حوزه کودک و نوجوان تولید کند.

  کم‌کاری‌های حوزه فرهنگ و هنر برای توان‌خواهان جبران می‌شود

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با حضور در این مراسم گفت: در حوزه فرهنگ و هنر برای افراد توان‌خواه و نابینایان کم کاری شده است.

  مهدی امیدبخش با بیان اینکه میزان علاقه و استعداد نابینایان به مسائل فرهنگی و هنری مسئولیت مدیران را برای پرداختن به کمبودهای آن‌ها سنگین‌تر می‌کند، افزود: نابینایان در همه عرصه‌ها به‌ویژه علم و هنر توانمندی‌های خود را نشان داده‌اند و حالا نوبت ماست که برای آن‌ها گامی هر چند کوچک برداریم.

  امیدبخش ابراز امیدواری کرد بتوان با تهیه کتاب‌های بریل تازه منتشرشده، به غنی‌سازی کتابخانه‌های مراکز نابینایان کمک کرد و همچنین در عرصه‌های مختلف هنری از ظرفیت‌های آن‌ها بهره‌مند شد.

  در این مراسم با حضور لیلا دودمان عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز از سه کتاب گویا رونمایی شد و پنج شهروند نابینا به شبکه نابینایان دوستدار کتاب شیراز پیوستند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + 6 =