نمایشگاه کتاب و تاثیر آن بر قیمت ها

  0
  15
  بازگشایی چاپخانه‌‌ها

   

  قادر آشنا در دومین نمایشگاه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب اظهار داشت: وزارت کشور برای حمایت از برگزاری نمایشگاه‌های کتاب بخش‌نامه‌ای به تمام استانداری‌ها ارسال کرد که خیلی از استان‌ها به برپایی نمایشگاه کتاب کمک کردند و برخی هم در این زمینه همکاری نکردند.

  وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد هم کمک کرد و نمایشگاه کتاب در این استان دایر شد، افزود: نمایشگاهای کتاب یک بحث فرادستگاهی بوده و اداره‌کل ارشاد مجری آن است بنابراین شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، دانشگاه‌ها و غیره همه باید به برگزاری این رویداد فرهنگی کمک کنند ضمن اینکه هر جا حمایت‌ها کمتر باشد این رویدادفرهنگی  کمرنگ‌تر است و هر چه حمایت بیشتر باشد به‌طور قطع نمایشگاه بهتر برگزار می‌شود.

  مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران گفت: تاکنون برای برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در کشور چه در بخش بین‌المللی و چه در بخش داخلی مانعی وجود نداشته و ۱۰۰ درصد برنامه‌ریزی‌های ما در این زمینه محقق شده است.

  آشنا با بیان اینکه امسال نمایشگاه‌ های کتاب در ۳۰ استان کشور برگزار می‌شود، عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد هشتمین استانی بود که نمایشگاه کتاب استانی در آن افتتاح شد و این نمایشگاه عصر امروز نیز در استان اصفهان و هفته آینده در استان‌های مازندران و گیلان افتتاح می‌شود.

  وی مهم‌ترین دغدغه کنونی ناشران را هزینه تمام شده کتاب عنوان و بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت کتاب، این احتمال وجود دارد که خرید پائین بیاید و ناشران از این بابت نگران هستند.

  مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با بیان اینکه هم‌اکنون مشکلی در زمینه تأمین کاغذ در کشور نداریم، گفت: دولت کمک کرده که یارانه را با نرخ مصوب تأمین کند و الان خوشبختانه مشکلات برطرف شده و فیلم، کاغذ و غیره توزیع شده است.

  نمایشگاه های کتاب در زمینه های مختلفی به غیر از فرصت و هزینه مثبت برای ناشران مزایای دیگری نیز دارد. از جمله فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین مردم ترویج خواهد شد. علاوه بر آن در این فرصتی که در اختیار مردم قرار می گیرد همه اهالی کتاب بهره مند خواهند شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده − 7 =