دهمین نمایشگاه کتاب زنجان و استقبال بی نظیر ناشران و مردم

  0
  6
  اوقات فراغت

  به گزارش چاپ و  نشر آنلاین به نقل از  ایرنا – معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: بازدیدکنندگان از دهمین نمایشگاه کتاب ناشران کشور در زنجان، بالغ بر ۱۰میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کتاب از این نمایشگاه خرید کردند.

  ابراهیم قاسمی  افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از ۶۰ هزار نفر از دهمین نمایشگاه کتاب ناشران کشور در زنجان بازدید کردند.

  وی ادامه داد: در این نمایشگاه چهار میلیارد ریال بن خرید کتاب از طریق بانک شهر در محل نمایشگاه به مخاطبان ارائه شد.

  قاسمی با بیان اینکه بیش از ۲۸۰ ناشر کشور در دهمین نمایشگاه کتاب زنجان حضور یافتند، اظهار داشت: در این نمایشگاه نزدیک ۶۳ هزار عنوان کتاب در معرض نمایش و عرضه قرار گرفت. نمایشگاهها همواره می توانند نتایج مفیدی به لحاظ فرهنگی و اقتصادی داشته باشند، چرا که میزان فروش کتاب در نمایشگاهها بالا می رود و هم به لحاظ اقتصادی صنعت نشر به زونق می رسد، همچنین باعث رشد و ارتقا فرهنگ کتابخوانی نیز می شود. بنا بر ابن لزوم توجه به برگزاری این نمایشگاه ها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

  وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب زمینه اقبال مخاطبان را به سمت مطالعه کتاب های مکتوب افرایش می دهد، گفت: تولید و مصرف کالاهای فرهنگی از مهمترین شاخص های توسعه به ویژه توسعه فرهنگی در هر جامعه است و برگزاری نمایشگاه های کتاب تاثیر قابل توجهی در این زمینه دارد.

  به گفته معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان سال گذشته در نهمین نمایشگاه کتاب زنجان، ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور ۸۳ هزار کتاب خود را عرضه کردند.

   نمایشگاه کتاب ناشران کشور در زنجان به همراه چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه های این استان از ۱۱ آذر سال جاری به مدت ۶ روز در مجموعه کاسپین برگزار شد.

  بیشتر بخوانید: بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب و تجلیل از دست اندر کاران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + 19 =