آلودگی هوای تهران و کم شدن ساعت کاری ادارات

  0
  48
  آلودگی هوا

  آلودگی هوا و مشکلات پیرامون آن گریبان مردم تهران را گرفته و رها نمی کند. آنچه باید به آن توجه شود این مطلب است که باید فکری اساسی برای  آلودگی هوا اندیشیده شود. آلودگی هوا ی تهران از مرز هشدار گذشته، این مطلب آنقدر جدی است که در نقاط شلوغ تهران اورژانس مستقر شده و رنگ  هوا به شکل خاکستری مشاهده می شود. آلودگی هوا پایدار است، به طوری که طرح زوج و فرد کردن ماشین ها از درب منزل اجرا می شود. مدرسه ها تعطیل شده و کودکان و سالمندان نباید از خانه خارج شوند. در همین رابطه یک عضو مجمع نمایندگان تهران از احتمال کاهش ساعات کاری ادارات در صورت استمرار آلودگی هوای تهران خبر داد.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس  با اعلام این خبر اظهار کرد: مجمع نمایندگان تهران جلسه‌ای با معاونان استاندار و مسئولان سازمان هواشناسی و سازمان حفاظت محیط زیست جهت بررسی وضعیت هوای تهران برگزار کرد. در این جلسه نمایندگان تهران بر لزوم حل مشکل آلودگی هوا و برنامه ریزی درباره  این مطلب تاکید کردند.

  به گفته وی، در این جلسه گزارشی از وضعیت حمل و نقل عمومی و اتوبوس‌ها ارائه شد و نمایندگان تهران بر لزوم هماهنگی بین دستگاه‌ها برای حل معضل آلودگی هوا تاکید کردند چون ما خلاء قانونی نداریم و تنها باید قانون هوای پاک به درستی اجرا شود.

  آلودگی هوای  و تدابیر مجلسیان برای کنترل آن

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد احتمال تعطیلی ادارات با تشدید آلودگی هوا، گفت: ظاهرا پیشنهادی در دولت درباره کاهش ساعت کاری ادارات مطرح شده است که دولت با آن موافقت نکرده  است. پیشنهاد این بوده که ساعات کاری ادارات ۹ تا ۱۳ بعد از ظهر شود.

  وی افزود: اگر وضعیت هوای تهران تغییر نکند و همچنین آلودگی مستمر باشد این احتمال وجود دارد که این پیشنهاد در کمیته اضطرار مطرح شده و در صورت موافقت ساعات کاری ادارات کاهش پیدا کند.

  با توجه به شرایط بد آب و هوایی و آلودگی شدید هوای پایتخت شاید وقت آن رسیده است که مسئولان به فکر چاره ای اساسی باشند. تعطیل کردن مدارس و یا موسسات اداری برای یکی دو روز یا حتی یک هفته هم چاره معضلات و مشکلات پیش آمده نیست. در اینگونه مواقع تنها کاری که مسئولان انجام می دهند این است که یا طرح ترافیکی جدیدی ایجاد می کنند و یا مدارس را تعطیل می کنند. دست آخر هم می نشینند و نگاهشان را به آسمان می دوزند که باران ببارد و بادی بوزد و باری سنگین بر زمین گذاشته شود.

  این روزها خبرهایی می خوانیم حاکی از آنکه تنفس هوای آلوده باعث ایجاد سرطان می شود. یک جور بیماری خاموش که اندک اندک در بدن خود را نشان می دهند. کودکانی که در این شهر زندگی می کنند و بزرگ می شوند به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور به دلیل ابتلا به سرطان بزرگسالی خود را نبینند و یا اینکه مجبور هستند با بدنی رنجور به زندگی خود ادامه دهندو جوانان هم به احتمال زیاد دوره کهنسالی خود را نبینند اگر که چاره ای اساسی برای آلودگی هوای تهران اندیشیده نشود.

  چندی پیش شهردار تهران در سخنان خود گفت اگر باران نمی آمد مجبور به تخلیه شهر تهران می شدیم. شنیدن این حرف از یک مقام مسئول رنج زیادی به همراه دارد.

  هر چند که شهردار تهران تمام تلاش های خود را به عمل آورده اما مسلما راهکار درستی داده نشده که امروز به جای کارهای درست و اصولی مجبور هستیم که شهر تهران را تخلیه کنیم! اداره کردن یک شهر آنهم کلان شهری همچون تهران کار سختی است و مسلما دشواری های بسیار زیادی دارد اما زمانی که پا به میدان می گذارید و مسئولیتی را می پذیرید باید بدانید که چالش های بسیاری پیش روی خود خواهید داشت.

  بیشتر بخوانید: آلودگی هوا درتهران نفس ها را به شماره انداخته

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 + 19 =