آلودگی هوا درتهران نفس ها را به شماره انداخته

  0
  46
  آلودگی هوا

  آلودگی هوا ی تهران از مرز هشدار گذشته، این مطلب آنقدر جدی است که در نقاط شلوغ تهران اورژانس مستقر شده و رنگ  هوا به شکل خاکستری مشاهده می شود. آلودگی هوا پایدار است، به طوری که طرح زوج و فرد کردن ماشین ها از درب منزل اجرا می شود. مدرسه ها تعطیل شده و کودکان و سالمندان نباید از خانه خارج شوند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از میزان،به تمام کسانی که عادت به ورزش کردن دارند توصیه می شود که در بیرون از خانه ورزش نکنند. چرا که در این هوای آلوده ورزش کردن اثرات نا مطلوبی دارد.

  آلودگی هوا تا به آنجا پیش روی کرده است که مسئولان در نقاط مختلف تهران اورژانس  آماده باش گذارنده اند تا در صورت غش کردن و از حال رفتن شهروندان با اکسیژن به دادشان برسند!

  این روزها تصادفات هم بیشتر شده ، یکی از دلالیش هم آلودگی هوا است که هوشیاری رانندگان را پایین آورده است.

  نگاهی به وضعیت آلودگی هوای استان تهران در ایستگاه‌های سنجش آلودگی حاکی از وضعیت قرمز است و سازمان هواشناسی اعلام کرده که هوا از این هم آلوده تر خواهد شد. این وسط چه کاری از مسئولان ساخته است؟ به آسمان نگاه کردن و منتظر باران ماندن. ببار باران، بر این زمین خشک و خاکستری که تهران نام دارد ببار، بشوی و ببر شاید که به یمن باریدن تو رحمت بار دیگر بر این شهر آلوده بیاید و مردم بتوانند بار دیگر نفس بکشند.

   تصویر تهران آلوده‌تر می‌شود

  داده‌های اعلامی مرکز پایش آلودگی هوا نشان می‌دهد در بسیاری از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران شاخص آلودگی هوا در وضعیت قرمز و بالاتر از ۱۵۰ است. بررسی ایستگاه‌ های سنجش آلودگی هوا در سطح استان تهران وضعیت وخیم‌تری را نشان می‌دهد.

  شاخص آلودگی هوای کنونی در ایستگاه دانشگاه تهران ۱۵۸، پیشوا ۶۶، ملارد ۱۵۷، آتی‌ساز ۱۶۷، پاکدشت ۱۵۵، امام خمینی ۱۶۴، ورامین ۱۵۴، قرچک ۱۵۸، علم و صنعت ۱۶۹ و پارک رازی ۱۴۶ است.

  همزمان سازمان هواشناسی نیز اعلام کرده به دلیل پایداری هوا دوشنبه، آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از شرایط کنونی نیز فراتر خواهد رفت.

  به گفته گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی تا فردا شب ادامه خواهد داشت اما با ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه، بارندگی ها آغاز و هوا سالم می شود.

  افراد حساس از منزل خارج نشوند

  فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعت آینده، جوی آرام همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی مانند تهران، کرج، اصفهان و اراک خواهیم داشت.

  وی افزود: میزان آلودگی هوا به حد ناسالم برای تمامی گروه‌ها است. افراد مبتلا به بیماری خاص، کودکان، سالمندان و زنان باردار از فعالیت طولانی و سنگین در فضای باز خودداری کنند.

  گودرزی ادامه داد: فردا سامانه بارشی از سمت جنوب، وارد کشور می‌شود و بارش‌ها در مناطقی از جنوب و غرب به کشور آغاز و به تدریج گستره بارش‌ها به مرکز کشور نیز می‌رسد.

  کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در روز دوشنبه، سواحل مرکزی و غرب دریای خزر بارش خواهد داشت. از دوشنبه شب به وسیله جریان باد، از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود.

  وی افزود: روز سه شنبه در غالب مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت. بارش‌ها در منطق جنوب همراه با رعدوبرق و در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.

  گودرزی درباره گرم‌ترین و سردترین مرکز استان گفت: شهرکرد ۶ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس ۲۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان است. همچنین بیشینه دمای تهران به ۱۲ درجه می‌رسد.

  بیشتر بخوانید: بنزین، تک نرخی شدن قیمت آن و اما و اگر ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × چهار =