اسکناس تقلبی در اروپا / چاپخانه آلمانی توقیف شد

  0
  29
  اسکناس تقلبی

  باند مخوف چاپ اسکناس در اروپا متلاشی شد. یوروپل (پلیس اتحادیه اروپا) اعلام کرد که ۱۱ نفر در عملیات‌های هماهنگ در سراسر اروپا به جرم چاپ اسکناس تقلبی دستگیر شده‌اند.

  تعداد اسکناس های ضبط شده از این گروه ۲۶ هزار فقره بوده و نزدیک به ۱.۳ میلیون یورو را شامل شده است.

  در ژوئیه ماه گذشته یک بازدید از چاپخانه ای در پرتغال انجام شد و مشخص شد این چاپخانه اسکناس تقلبی چاپ می کند. در همین رابطه ۵ نفر به جرم چاپ اسکناس تقلبی دستگیر شدند.

  هفته گذشته یوروپل با انجام بیش از ۳۶ عملیات مختلف که اغلب آنها یعنی حدود ۲۷ مورد در آلمان صورت گرفته، موفق به بازداشت اعضای مهم این شبکه چاپ اسکناس جعلی شد.

  نیروهای پلیس در اتریش، فرانسه، یونان، ایرلند، لوکزامبورگ و اسپانیا نیز عملیات موفقی برای انهدام این شبکه اروپایی داشتند.

   این گروه به غیر از چاپ اسکناس های تقلبی به انواع و اقسام جرم های کوچک و بزرگ مشغول بودند، از اعضای این گروه به جز اسکناس تقلبی، اسلحه و موادمخدر، مواد انرژی زا و دوپینگ غیرقانونی و اسناد جعلی و ارزهای مجازی کشف و ضبط شد.  همچنین پلیس اروپا از دستگیری و متلاشی شدن یک باند اینچنینی در آلمان خبر داد، اسکناس های چاپ شده در این چاپخانه توسط پلیس اروپا مصادره شدند.

  پول ها اولین بار از طریق پلاتفرم اینترنتی و غیرقانونی موسوم به وال استریت در بازار عرضه شده بود. این پلاتفرم توسط دادستان های آلمانی با کمک یوروپل و پلیس فدرال آمریکا پیشتر بسته شده است. پلاتفرم وال استریت که در دارکنت فعال بود نزدیک به ۱.۱ میلیون عضو و مشتری داشته است.

  بر اساس همین گزارش ، این پلاتفرم اینترنتی ۵۴۰۰ فروشنده داشته و ۶۳ هزار مورد خرید و فروش از این پلاتفرم انجام گرفته است. از طریق این شبکه اینترنتی مهم ترین خرید و فروش های مواد مخدر از جمله کوکائین و هروئین و حشیش و آمفتامین ها انجام گرفته است.

  بیشتر بخوانید: نوسانات قیت کاغذ و تاثیر آن بر اشتغال

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × چهار =