افزایش پلکانی حقوق کارمندان

  0
  16
  حقوق کارمندان

   علی لاریجانی در باره افزایش حقوق کارمندان به خبرنگاران گفت بهتر است افزایش حقوق کارمندان طوری باشد که اقشار پایین تر کمتر تحت فشار قرار بگیرند و ابتدا حقوق آن ها افزایش پیدا کند. وی افزود حقوق ها باید به گونه ای افزایش پیدا کند که طبقات پایین تر بیشترین بهره را ببرند. و همچنین گفت بعضی از این مشاغل جزو مشاغل استثنا قرار می گیرند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، رئیس مجلس گفت: افزایش حقوق کارمندان بهتر است به صورت پلکانی معکوس اجرا شود تا قشرهای پایین‌تر، بیشتر بهره‌مند شوند، ضمن آن که علاوه بر نرخ ۱۵ درصدی افزایش حقوق، استثنائاتی درخصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و خلبانان دیده شده است.

    علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه امروز(دوشنبه، ۹ دی) کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ در جمع خبرنگاران، ضمن تشکر از اعضای این کمیسیون، اظهار داشت: به اقتضای شرایط تحریم بررسی بودجه باید به نحوی باشد که مایحتاج مردم تأمین تا فشار کمتری به آن‌ها وارد شود، همچنین حقوق‌ها باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که طبقات پایین‌تر، بهره بیشتری ببرند. به همین منظور  دولت تدابیری خواهد اندیشید که اولیت افزایش حقوق کارمندان برای قشر کم درآمد جامعه باشد و کمترین فشار بر آنها اعمال شود.

   

  وی با بیان اینکه شفافیت و واقعی شدن بودجه باید تحقق پیدا کند، همه آمار و ارقام آن دقیق باشد و هیچ ملاحظه‌ای در این زمینه وجود ندارد، اظهار داشت: درآمدها و هزینه‌ها در بودجه هرچه شفاف‌تر باشد، مناقشات داخلی کشور کمتر خواهد بود.

  رئیس مجلس با بیان اینکه باید شرایط کسب و کار را ساده کنیم، افزود: در بسیاری از کشورها جز در دو بخش بهداشت و درمان و امنیت، سرمایه‌گذاری، به اجازه دولت نیاز ندارد، زیرا شرایط سرمایه‌گذاری را دولت‌ها اعلام می‌کنند و هر سرمایه‌گذار در چارچوب اعلام شده، عمل کرده، دولت نیز نظارت می‌کند.

  لاریجانی ادامه داد: این برنامه در کشور ما نیز با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم، باید در خصوص سرمایه‌گذاری‌های خُرد و متوسط اجرا شود.

  وی گفت: پایشی را اتاق بازرگانی درباره شرایط کسب و کار انجام داده که نشان می‌دهد اگر مانند بسیاری از کشورها شرایط را برای سرمایه‌گذاری تسهیل نکنیم، سرمایه‌گذاری به خوبی انجام نمی‌شود، همچنین گاهی تعارض منافع سبب می‌شود که اجازه فعالیت در برخی از کسب و کارها صادر نشود.

  رئیس مجلس با بیان اینکه در چنین شرایطی اختیارات باید از حالت متمرکز خارج شده و استان‌ها اختیارات بیشتری داشته باشند، افزود: پیشنهادهایی مطرح است تا تصمیم‌گیری‌ها در خصوص سرمایه‌گذاری‌ها سریع‌تر انجام شود و کسانی که می‌خواهند در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند، نیاز به مجوز از مرکز نداشته باشند.

  لاریجانی افزود: درباره تأمین مایحتاج مردم، پیشنهادهایی مطرح شد تا امکانات به خوبی به دست مردم برسد که این موضوع به همراه بحث سقف بودجه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان

  وی اظهار داشت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق بهتر است به صورت پلکانی معکوس اجرا شود تا قشرهای پایین‌تر، بیشتر بهره‌مند شوند، ضمن آن که علاوه بر نرخ ۱۵ درصدی افزایش حقوق، استثنائاتی درخصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و خلبانان دیده شده است.

  رئیس مجلس افزود: در مورد شرکت‌های دولتی نیز دیوان محاسبات بررسی‌هایی را انجام داده و پیشنهادهایی را مطرح کرده است.

  لاریجانی گفت: واگذاری طرح‌های عمرانی رقم قابل توجهی دارد که با آن می‌توان واگذاری طرح‌های نیمه‌کاره را تسهیل کرد، می‌توان در سطح استان‌ها مقدماتی برای واگذاری‌ها تعیین و همین سازوکار را نیز برای واگذاری طرح‌های ملی ایجاد کرد، هدف از واگذاری‌ها باید این باشد که سرمایه‌گذار اگر در یک بازه زمانی به کاربری رسید، منابعی را که در اختیار داشته پس دهد و این موضوع می‌تواند نقدینگی را به سمت سرمایه اصلی کشور هدایت کند.

  بیشتر بخوانید:

  افزایش درصد مالیات بر درآمد در سال جدید
  جای خالی نفت در بودجه سال آینده کشور
  بازار کاغذ زیر سلطه سلاطین کاغذ/ نمایندگان مجلس؛ جلوی رانت خوارن حوزه کاغذ خواهیم ایستاد

   

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 4 =