میهن پیکر پاک سردار شهید را در آغوش کشید

  0
  10
  سردار

  در پی اقدام بی شرمانه آمریکا و به شهادت رساندن سردار ملی ایران  رئیس جمهور روحانی و رئیس مجلس شورای اسلامی بیانه ای منتشر کرده و این اقدام تروریستی را محکوم کردند. در همین رابطه اردوغان رئیس حمهوری ترکیه اقدام بی شرمانه آمریکا را محکوم کرد. پیکر پاک شهید سردار سلیمانی وارد کشور شد و با استقبال پر شور و بی نظیر هموطنان داغدیده ی خوزستانی اش روبرو شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، رییس‌جمهوری اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید قاسم سلیمانی را اشتباه بزرگی دانست و تاکید کرد: اگر برابر اقدام متجاوز سکوت کنیم ممکن است موجب جسارت بیشتر متجاوز شود.

  به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر شنبه در تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در هیچ مقوله ای آغاز گر تنش و تشنج در منطقه نبوده است، افزود: اگر همه در برابر تجاوز آمریکا یک صدا نباشیم خطر بزرگی همه منطقه را تهدید می‌کند.

  روحانی با قدردانی از رئیس جمهور ترکیه بخاطر ابراز همدردی با دولت و مردم ایران در این فاجعه بزرگ، افزود: ایران و ترکیه همواره در مسائل پیچیده رایزنی و همفکری داشته‌اند.

  رییس جمهوری تاکید کرد: باید برابر اقدامات بی خردانه پاسخ داد و بی تردید سکوت در برابر متجاوز و ظالم، او را جسورتر خواهد کرد.

  روحانی با بیان اینکه بنا به دستور قرآن ما نه ظلم می‌کنیم و نه زیر بار ظلم می‌رویم، تاکید کرد: شهید سلیمانی نقش بی‌بدیلی در مبارزه با تروریست‌ها در منطقه داشت و شما به خوبی آگاه هستید که او در صحنه مبارزه در سال‌های اخیر چگونه به وظیفه بزرگ منطقه‌ای و اسلامی خود عمل کرد.

  رییس جمهوری با بیان اینکه مردم ایران از این اقدام آمریکایی‌ها بسیار عصبانی هستند، اظهارداشت: کار آمریکا بسیار غلط و نابخردانه بود، آمریکا حاکمیت ملی عراق را نقض کرد و در خاک عراق اقدامات تروریستی انجام داد که با استقلال این کشور منافات داشت.

  روحانی افزود: آمریکا همچنین یک ترور سازمان یافته دولتی علیه دولت دیگر انجام داد و یک فرمانده نظامی محبوب و بزرگ ما را به شهادت رساند که اگر برابر اینگونه حرکت‌های آمریکا همه یکصدا نباشیم، خطربزرگی همه ما را تهدید می‌کند.

  رییس‌جمهوری با قدردانی از ابراز همدردی و تسلیت رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: امریکا امروز جنایت بزرگی علیه ما مرتکب شده است و اگر ما سکوت کنیم  فردا این اقدام نسبت به کشورهای دیگری انجام خواهد شد.

  روحانی یادآور شد: انتظار ما این است که در این شرایط همه دوستان و همسایگان ما این جنایت را با صراحت محکوم کنند.

  رییس جمهوری همچنین درخصوص موضوع سوریه و تحولات این کشور تاکید کرد: برای کمک به حل مشکل سوریه تلاش ها در چارچوب سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه همچنان ادامه خواهد داشت.

  رییس جمهوری همچنین با اشاره به علاقمندی ایران به توسعه روابط دو جانبه گفت: امیدوارم به زودی در تهران با هم دیدار کنیم.

  از فقدان سردار سلیمانی بسیار ناراحت هستیم

  رییس‌جمهوری ترکیه نیز با تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی به رهبری، دولت و مردم ایران تاکید کرد که از فقدان شهید سلیمانی عمیقا متاسف و متاثرم و متوجه انزجار و خشم ملت ایران و رهبری و جنابعالی هستم.

  اردوغان با بیان اینکه مراسم پرشکوه تشییع شهید سلیمانی را از تلویزیون عراق دیده است، افزود: همه این تصاویر به وضوح نشانگر علاقه و توجه مردم عراق به سپهبد سلیمانی بود و اینجانب به سهم خود از خداوند برای ایشان طلب رحمت و غفران دارم.

  وی با اشاره به ضرورت ایجاد ثبات و امنیت در منطقه تاکید کرد: مداخلات خارجی و درگیری های منطقه‌ای مانع رسیدن منطقه به آرامش و ثبات می‌شود و نباید اجازه دهیم چنین اقداماتی صلح و ثبات منطقه را به خطر اندازد.

  رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: یقین دارم که ساختار حکومتی و فرهنگی ایران که ریشه در تاریخ دارد این مقطع زمانی را با اتکا به خرد، رهبری خواهد کرد.

  اردوغان همچنین با اشاره به گفت و گوی وزرای خارجه دو کشور، افزود: در دیداری که در آینده نزدیک در تهران خواهیم داشت موضوعات دو جانبه و مسائل منطقه‌ای را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهیم داد.
  رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری آمریکا گفت: آقای ترامپ شما جنایتی بزرگ مرتکب شدید.

  نام شما در تاریخ جهان هم‌ردیف جنایات کودتای ۲۸ مرداد و جنایات آمریکا در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران ثبت خواهد شد.

  «علی لاریجانی» در نطق پیش از دستور امروز- دوشنبه -مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت جنایت آمریکا در ترور شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همراهان ایشان گفت: حادثه شهادت روز جمعه اخیر یک‌باره شرایط منطقه و جهان را تغییر داد، شهادت سردار بزرگ مقاومت، مجاهد نستوه، حاج قاسم سلیمانی و همراهانش ملت ایران را به سوگ نشاند، این شهید بزرگوار چهل سال در راه انقلاب اسلامی و امنیت ملت ایران یکسره در مجاهدت بود.

  وی ادامه داد: شهید قاسم سلیمانی از ابتدای جوانی در دفاع مقدس حضور فعال داشت و از فرماندهان شجاعی بود که در اکثر عملیات مهم کشور نقش پیشرو داشت و پس از آن در فرماندهی سپاه قدس در دفاع از امنیت منطقه بدیلی نداشت و همگان رشادت‌های این سرباز ولایت را در سرکوب تروریست‌های داعش مشاهده کردند، چه در عراق و چه در سوریه بنا به درخواست دولت های آنان، او بود که به کمک مردم آن کشورها شتافت و با طراحی‌های دقیق تروریست ها را از سر مردم منطقه زدود.

  رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری آمریکا گفت: آقای ترامپ شما جنایتی بزرگ مرتکب شدید نام شما تاریح جهان هم ردیف جنایات کودتای ۲۸ مکرداد و جنایات آمریکا در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران ثبت خواهد شد.

   لاریجانی ادامه داد: در مبارزات ملت عراق با داعش یار و مجاهد گران قدر شهید حاج ابومهدی حضوری فعال داشت، قدردانی ملت عراق در تشییع باشکوه این دو مجاهد مبارزات ضد تروریست های وحشی نشان دهنده نقش آنان در امنیت منطقه است.

  وی خطاب به ترامپ گفت: شما جنایتی بزرگ مرتکب شدید نام شما را در تاریخ جهان هم ردیف جنایت ۲۸ مرداد و جنایت دیگر آمریکا در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران ثبت می کنند، مسوولان آمریکایی با دستپاچگی اعلام کردند که ما اقدام پیش دستانه انجام دادیم، باری اینکه از پوشش قانون جنگل بهره بجویند، جدا از اینکه این قانون من درآوردی چیزی جز قانون جنگل نیست در همین متن هم خلاف واقع گفتند، چه اقدامی در پیش بود که شما دست به اقدام پیشدستانه زدید.

  لاریجانی ادامه داد: مسوولان آمریکایی گفته اند که سردار سلیمانی می خواست در سوریه، لبنان و عراق علیه نیروهای آمریکایی اقداماتی انجام دهد، این ادعا یک دروغ بیش نیست، مردم آمریکا و مجلس نمایندگان این کشور بدانند ادعای رییس جمهوری آمریکا دروغگویی برای پوشش دادن به یک جنایت جنگی و تروریستی است و قصد فریب دارند، اگر اسنادی دارند علنی کنند.

  رییس مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه در یک فرودگاه بین المللی در یک کشور نیروهای آمریکایی با هلی کوپتر و هواپیما یک مسئول عالی رتبه ایران و یک مسئول عالی رتبه عراقی راب ه شهادت برسانند با هیچ یک از قواعد بین المللی سازگار نیست، اقدام وحشیانه رییس جمهور آمریکا یک اقدام تروریستی جنگی محسوب می شود که در دل آن نهایت بی حرمتی به ملت عراق نهفته است که بدون هیچ محوزی شبانه و دزدانه این اقدام را انجام داده اند.

  وی ادامه داد: آقای ترامپ با وحشت زدگی اعلام کرد که ملت ایران و عراق پس از این اقدام جشن و سرور راه انداخته اند، همین سخن آنان نشان می دهد که چقدر از واقعیت های منطقه دور هستند.

  لاریجانی خطاب به ترامپ گفت: وزیر خارجه بی ادب شما با اطلاعات غلطی که به شما داده است، شما را در این باتلاق بی سرانجام انداخته است، لااقل واکنش ملت ایران و عراق را در مقابل عمل جنایتکارانه خود ببینیدو بفهمید چقدر بی راهه رفته اید، ملت ایران شما را نمی بخشد و سزای این گستاخی سفاکانه را خواهید چشید و شما مسئول آن هستید  و شما با این کار امنیت منطقه را به مخاطره انداختید و باید پاسخگو باشید.

  وی افزود: ملت ایران در راه انقلاب اسلامی شهدای گرانقدری تقدیم کرد و اتفاقا در همه این جنایت ها به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، آمریکا در آن دست داشت چه در دفاع مقدس که صدام را تحریک به جنگ کردید و او را مورد حمایت قرار دادید و چه حمایت از تروریست های ضد انقلاب که بزرگان کشور را ترور کردند و آخرین آن این جنایت بود که سردار مجاهد حاج قاسم و یارانش را به شهادت رساندند؛ بدانید این ماجراجویی نتایج دردآوری برای شما خواهد داشت.

  کلاهتان را بردارید و از منطقه فرار کنید

  لاریجانی خطاب به ترامپ گفت: ملت ایران را تهدید نکنید، شما دولتی هستید که با ذلت تمام مقابل یک گروه که روزی آن را تروریست می دانستید و از طالبان  به عنوان تروریست یاد می کردید اما امروز از طالبان درخواست امان می کنید؛ کلاهتان را بردارید و فرار کنید آنها هستند که به شما فرمان می دهند، شما امروز در مقابل ایران در باتلاقی گرفتار شده اید که چندین برابر قاره اروپا است، شما به خاط نادانی خود جان آمریکایی ها را هم در این منطقه بسیار وسیع به خطر انداخته اید.

  وی ادامه داد: بهتر است قبل از هر چیز کلاهتان ر ا بردارید و از منطقه فرار کنید.

  رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: به شما و ملت عزیز شهادت این سرباز پاک باخته اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حاج ابو مهدی و شهیدان پورجعفری، مظفری نیا، طارمی و زمانیان را تسلیت عرض می کنم، هوشیاری ملی در ایران آن قدر چشمگیر بوده است که همه ملت در عزای این عزیزان به صحنه آمدند و با یک همبستگی ملی در مقابل ستم آمریکاییان ایستادند و یک صدا از مسئولان پاسخ درخور و کوبنده را می طلبند.

  وی خطاب به مردم افزود: ملت عزیز ایران، همه مسئولان کشور خادم شما هستند و دستور و خواست شما را روی چشم می‌نهند و همان گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند «در مقابل کسانی که به عزت ملی کشور جسارت کنند پاسخ کوبنده خواهند داد»؛ مجلس شورای اسلامی به ملت عزیز عرض تسلیت دارد و در مقابل مجاهدت خالصانه شهید سرافزار حاج قاسم و یاراش سر تعظیم فرود می‌آورد و با قاطعیت پیگیر مجازات جانیان این اقدام وحشیانه خواهد بود؛ ملت ایران همبستگی خود را حفظ کنید که کلید پیروزی ملت در هم بستگی و وحدت شما است.خوزستان به احترام سردار تمام قد ایستاد

  در حالی که قرار بود مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس در ساعت هشت صبح آغاز شود ولی به دلیل ازدحام بیش از حد جمعیت پیکر مطهر این شهید والا مقام هنوز به میدان مولوی اهواز نرسیده است.

  خوزستان مهد شهیدان هشت سال دفاع مقدس امروز به یاد آن دوران، شهیدی دیگر را بدرقه می کند؛ شهیدی که خود در آن دوران در خوزستان همرزمانش را بارها و بارها تا دروازه بهشت بدرقه کرد و امروز میهمان همرزمان شهیدش می باشد.امروز مردم قدردان و شهید پرور استان خوزستان به مانند همان دوران هشت ساله دفاع مقدس از زن و مرد پیر وجوان برای بدرقه فرمانده تمام قد در خیابانها ایستاده اند تا این گل پر پر شده را بر دستان خود تشییع کنند.

  امروز خوزستان بار دیگر فضایی کربلایی به خود گرفته و کسی در خانه نمانده بلکه به احترام سردار دلها، به خیابانها آمده اند تا دین خود را به او ادا کنند و بگویند سردار ما نمی گذاریم سلاحت بر زمین بماند و تا نابودی کفر راهت را ادامه خواهیم داد. اهواز امروز نشان از یک روز عادی ندارد بلکه حال و هوایی عاشورایی دارد. فارس ، عرب ، بختیاری، شوشتری، دزفولی، بهبهانی ، عشایر ، کارمندان، دانشجویان، دانش آموزان و همه وهمه خود را به میدان مولوی اهواز رسانده تا در برابر فرمانده خود تعظیم نمایند.

  خوزستان سراسر شور و عشق  امروز  نینوایی و حسینی است. همه بر سر و سینه می زنند.گریان هستند. نوحه سر می دهند و به عشق محبوبشان حاج قاسم آمده اند تا با او تجدید میثاق کنند. قلم در توصیف این همه شور و هیجان مردم قدرشناس خوزستانی در استقبال از یک مرد از جنس مردم ناتوان است. امروز مردم خوزستان فارغ از رنگهای سیاسی و جناحی  و بدور از قومیت‌ها یک‌بار دیگر مانند زمان دفاع مقدس متحد و منسجم در یک مراسم باشکوه حاضر شده اند.

  مردم خوزستان از روز گذشته که خبر تشییع پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی را شنیده اند در خیابان‌ها و در مسیر انتقال پیکرش مانده اند و بسیاری از افراد شب را در این مسیر سر کرده اند.

  فرودگاه اهواز، بیمارستان نفت، خیابانهای ساحلی تا میدان مولوی از شب گذشته تا کنون شاهد حضور مردم قدردان و انقلابی خوزستان است که به عشق یک مرد فداکار که سایه داعش را از سر نظامشان دور کرد به این خیابانها آمده اند. امروز بار دیگر مردم خوزستان علی رغم همه مشکلات اقتصادی اعلام کردند که در زمینه ارزشها، شهدا ، انقلاب و نظام با کسی تعارف ندارند و اجازه نخواهند داد کسی به نظامشان چشم بد داشته باشد.

  این مردم ولایی خوزستان نشان دادند که روحیه انقلابی  آنها همچنان زنده است و برای اعتلای نظام از جانشان دریغ نخواهند کرد.حتی معلولان وجانبازان هم امروز خود را به خیل عظیم جمعیت تشییع کننده سردار قاسم سلیمانی رسانده اند تا سهمی از این مشارکت را به خود اختصاص دهند.

  مردم مهربان عرب خوزستان در رثای سردار بی ادعایشان یزله می کنند و با صدای بلند می گویند سردار تو دیروز در سیل به یاریمان آمدی و ما امروز در پاسداشت تو حاضر شدیم تا بگوییم محبتهایت را فراموش نخواهیم کرد.

  دشمنان نظام با دیدن این صحنه ها رعشه بر اندامشان خواهد افتاد .مردم با حضورشان اعلام کردند که همه سلیمانی هستند و تفکرشان سلیمانی است و هیچ‌گاه در برابر ظلم وستم و تعدی آنان سرخم نخواهند کرد و در مقابل دشمنان خواهند ایستاد. باید به این صلابت مردم مقاوم خوزستان آفرین گفت که قدردان مجاهدتهای فرزندان خود هستند.

  شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران به همراه تعدادی از همرزمانش روز جمعه به دست بدترین و شرورترین جنایتکاران جهان یعنی آمریکاییها در حومه فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 + 18 =