افزایش ناگهانی قیمت سکه

  0
  23
  قیمت سکه

  رییس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف گفت: بی ثباتی قیمت ارز  از صبح امروز شنبه ۳۰ آذرماه قیمت سکه تمام طرح جدید را از ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسانده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین  ، محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: قیمت طلا در ایران تحت تاثیر دو عامل نرخ ارز و قیمت جهانی طلا است. اونس جهانی در هفته گذشته با افزایش ۴ دلاری همراه است اما دلیل اصلی نوسان بازار مربوط به تغییر قیمت ارز است.

  وی ادامه داد: بنابراین نوسانات بازار ارز باعث شده تا قیمت سکه نسبت به اوایل هفته گذشته افزایش ۱۵۰ هزار تومانی داشته باشد. همچنین نوسانات ارز، از صبح امروز قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید را از ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسانده است. این افزایش در حالی است که قیمت جهانی طلا تغییری نکرده است.

  این کارشناس بازار طلا با اشاره به آخرین نرخ انواع سکه گفت: در حال حاضر قیمت اونس جهانی ۱۴۷۹ دلار، قیمت سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان است.

  به گفته وی قیمت هر قطعه سکه گرمی ۹۱۰ هزار تومان، هر مثقال طلا دو میلیون تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۶۳ هزار تومان است.

  قیمت سکه در سبزه میدان

  همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای ۲۴عیار ۶۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و ۹۷۷ هزار تومان تعیین شده است.

  هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۳ هزار تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۵۷۷ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۷ هزار و ۱۱۴ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

  صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۲ هزار و ۹۴۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۸۴۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۴ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۱۵۰ تومان است.

  بشتر بخوانید: اسکناس تقلبی در اروپا / چاپخانه آلمانی توقیف شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − 15 =